Connect with us

LoL

Dünya Markalarının Hedefi LCS

LCS

Dijital dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden elektronik sporlar gün geçtikçe ilgi çekmeye devam ediyor. Genç nüfusun ve oyuncuların başlıca ilgi odağı olan esporlar, bu sebeple büyük markaların da ilk hedefi durumda. Özellikle reklamları adına destek sunmak isteyen büyük firmalar, bu aşamada tercihini LCS takımlarından yana kullanmak istiyor.

Tam da bu yüzden, Riot Games geçtiğimiz mevsimlere nazaran artık takımlarına formalarda daha çok reklam ve sponsor alanı sunacak. İlk aşamada kulüplerin gelir paylaşımının artması beklenirken, markaların sektöre olan ilgisi dünya genelinde eSpor topluluğuna da katkı sağlayacaktır.

20’den fazla dünya markasının hedefi LCS

Paylaşılan güncel bilgilere göre yeni mevsimde, dünya pazarında önde gelen minimum 20 markası EU ve NA LCS takımlarına forma sponsoru olacak. Özellikle NA takımlarında, daha fazla sponsorun yer alması bekleniyor. Bunun sebebi de, daha fazla izleyici kitlesi ve yapılan büyük yatırımlar. Ayrıca, Almanya futbol ligi Bundesliga’da yer alan bazı kulüplerin kollarındaki sponsor sayısının, NA kulüplerindeki bu sponsor sayısından daha az olması önemli detaylar arasında.

Dilerseniz güncel olarak NA ve EU LCS takımlarının forma sponsorlarına, en çok sponsorluk veren markalara ve en çok sponsoru olan takımlara aşağıdaki görsellerden ulaşabilirsiniz.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL