Connect with us

Espor

Dünya Şampiyonası, vize nedeniyle takvim değişikliğine uğradı

Espor dünyasındaki vize problemlerinden biri de Dünya Şampiyonası içinde yaşandı.

Ön elemelerinde Bahçeşehir Supermassive’in de bulunduğu Dünya Şampiyonası takvimi, turnuvaya katılacak olan Meksika asıllı Infinity Esports‘un vize sorunları nedeniyle değişime uğradı. Latin Amerika temsilcisinin normal takvime göre 1 Ekim tarihinde Edward Gaming ile karşılaşması gerekiyordu fakat takımın vize konusunda yaşadığı bir sıkıntı bunun olmasını engelledi.

Bulundukları Güney Kore’deki hareket etme saatleri bugünden farklı bir tarihe erteleyen takımın şampiyonaya 30 eylülde ulaşması bekleniyor. Ülkelerinden farklı bir konumda olmaları nedeniyle zaman farkına alışamadıkları düşünülen Infinity Esports’un belirtilen tarihten 1 gün sonra karşılaşması bulunuyor. Bu yüzden planlarında değişikliğe giden Riot Games ise karşılaşmayı 2 ekim tarihine erteliyor. Yani Infinity Esports için yapılması planlar bütün karşılaşmalar 2 ekim günü başlayacak ve 1 ekimdeki bütün karşılaşmalar bir sonraki gün yapılacak. Bu değişikliğin yapılmasıyla birlikte ise 3. gün ve 4. günün de yer değiştirmesi bekleniyor.

Yapılan bu takvim değişikliğine göre Dünya Şampiyonası’nın ilk maçı 1 Ekim gününde Cloud9 ile KaBuM! e-Sports arasında yaşanacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor