Connect with us

Espor

Dünya şampiyonu Rookie: “Ne zaman vazgeçmek istesem…”

Dünya şampiyonu Rookie: “Ne zaman vazgeçmek istesem…”

Fnatic‘i 3-0 ile geçerek League of Legends 2018 Dünya Şampiyonu unvanını almayı başaran Invictus Gaming‘in oyuncusu Song “Rookie” Eui-ji duygusal bir açıklama yaptı. Kısaca Worlds 2018’e gelene kadarki hikayelerinden bahseden oyuncu, hayranlarının destekleriyle bu noktaya gelebildiklerinin altını çizdi.

Invictus Gaming için büyük beklentiler olmadığını belirten Rookie, bu sayede streslerini bir kenara atıp sakince oyunlarına odaklandıklarını düşünüyor. Sadece bu açıklamaya bakarak Invictus Gaming’in şampiyonluğunda yatan beceri de bu sakin kalabilme olarak görünüyor.

“Ne zaman vazgeçmek istesem…”

Orta koridorda rakibi Caps‘e zor anlar yaşatan ve Worlds 2018 boyunca ne kadar tehlikeli bir oyuncu olduğundan bahsedilen Rookie, “Öncelikle buraya gelen hayranlarıma, tüm hayranlarıma teşekkür ederim. Bu şampiyonluğu uzun süredir istiyordum” dedi ve ekledi: “O dönemlerde ne zaman yılsam veya strese düşsem, ne zaman profesyonel bir esporcu olmaktan vazgeçmek istesem birçok hayranım bana destek oldu.”

“Bizim için büyük beklentiler yoktu”

Bu desteğin ardından kesinlikle devam etmesi gerektiğini söyleyen Rookie, “Bizim için büyük beklentiler yoktu, stresimizi bir kenara atıp kaygısız bir şekilde oynayabildik ve sonuç olarak dünya şampiyonluğunu kazandık.” diyerek duygularını espor dünyasıyla paylaştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor