Connect with us

Espor

DWG KIA, Deft ve Canna’nın eklenmesiyle kadrosunu yeniledi

DWG zirveye dönmeye kararlı gibi görünüyor.

DWG

Transfer dönemi başladı, yani resmi olarak League of Legends oyuncu sözleşmesi duyurularının zamanı geldi ve LCK bazı büyük haberlerle başlıyor. Son Dünya Şampiyonu Kim “Deft” Hyuk-kyu ve daha önce T1 ve Nongshim RedForce için üst koridor oyuncusu olan Kim “Canna” Chang-dong, DWG KIA’nın 2023 kadrosuna katılıyor. Ekip, her iki yeni oyuncuyu da sosyal medyada karşıladı.

Bu haftanın başlarında, sırasıyla Deft’in ve Canna’nın eski takımları olan DRX ve NS RedForce, tüm Lig kadrolarının serbest oyuncu olduğunu doğruladı. NS RedForce , Challenger oyuncularını 2023 LCK sezonu için ana takıma terfi ettirmeye karar verirken, DRX’in yolu hala belirsiz – özellikle de takımın tarihi bir koşunun ardından Dünya Şampiyonası’nı kazandığı düşünülürse.

DWG KIA, 2020’de Dünya Şampiyonası’nı kazanmasına ve hem Dünya Şampiyonası’nda hem de MSI’da iyi bir 2021 koşusu geçirmesine rağmen, 2022’de uluslararası sahnede hayranların beklediği kadar parlak olmadı. En son çeyrek finalde Gen.G tarafından 3-2’lik sıkı bir seride elendiler. Diğer üç LCK temsilcisi de yarı finale yükseldi.

Canna ve Deft, ormancı Kim “Canyon” Geon-bu, orta koridor oyuncusu Heo “ShowMaker” Su’ya katılarak ve bu yılki kadronun bir parçası olan Kim “Kellin” Hyeong-gyu’yu destek olarak ekibi tamamlıyor. Koçlar Park “Bubbling” Jun-hyung ve Kim Sun-woong’un yeniden imza atması ile DWG KIA’nın zirveye dönmeye kararlı.


VCT 2022: Game Changers Championship’de şampiyon: G2 Gozen

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor