Connect with us

Espor

DWG’ten Canyon 2021 LCK Bahar mevsimi normal sezonunun MVP’si seçildi

Canyon, dolabına bir kupa daha ekledi.

Canyon

DWG KIA ormancısı Canyon, Güney Kore ligindeki başka bir mükemmel performansın ardından 2021 LCK Bahar mevsimi normal sezonunun MVP’si seçildi.

19 yaşındaki oyuncu , Çin’in Şangay kentinde düzenlenen 2020 League of Legends Dünya Şampiyonası’ndaki onları şampiyonluğa götüren mükemmel performansının ardından Dünya şampiyonası finalinde MVP ödülünü kazandı. Canyon o zamanki performansından hiçbir şey kaybetmemiş gözüküyor ve herkesi etkilemeye devam ediyor.

Kanyon , yorumcular, analistler, koçlar, oyuncular ve medyadan insanlardan oluşan 40 seçiciden oluşan bir panelde 27 kişi tarafından birinci seçilerek 164 puan aldı.

Takım arkadaşı ShowMaker 105 puanla ikinci olurken, Hanwha Life orta koridor oyuncusu Chovy 98 puanla üçüncü oldu.

2018’de DWG ile çıkış yaptığından beri, Canyon, tekli dereceki hünerini profesyonel sahneye geçirmeyi öğrenerek çarpıcı bir şekilde gelişti. Canyon , Korizon’dan Ashley Kang ile yakın zamanda yaptığı röportajda “DWG’e katıldığından beri pek çok şey öğrendim” dedi .

“Bir ormancının nasıl baskın yapılacağını bilmesi gerektiğini ve oyunu zaman zaman proaktif olarak oynaması gerektiğini, koridorları kendi lehine kullanması gerektiğini öğrendim” dedi. “Meta gelip geçtikçe birçok şampiyonla ilgili anlayışınızı artırmanız gerektiğini öğrendim.” dedi ve bu cümlesi oyuncunun şampiyon havuzundan belli oluyor. Bahar Mevsimi boyunca Nidalee’den Taliyah’a dokuz farklı şampiyon oynadı ve sezonun sezonunda 33 galibiyetin yanında sadece 10 mağlubiyet kaydetti.

3 Nisan Cumartesi günü 2021 LCK Spring Split yarı finallerinde DWG Hanwha Life ile karşılaştığında Canyon koşusuna devam edecek.

Zula Kadınlar Ligi’nde haftanın en iyi 5 oyuncusu belli oldu!

Fortnite Cash Cup Extra turnuvası duyuruldu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor