Connect with us

Güncel

EA Codemasters şirketini 1.2 milyar dolara satın aldı!

F1 ve DIRT oyunları ile tanınan Codemasters EA’e satıldı!

EA Codemasters

Özellikle yarış oyunlarını sevenlerin yakından takip ettiği gelişme sonunda sonuçlandı. EA Codemasters şirketini 1.2 milyar dolara satın aldı!

DIRT ve Formula 1 oyunlarının yapımcılığını ve yayıncılığını üstlenen Codemasters’ın satılacağı konusu bir süredir oldukça gündemdeydi. Take Two’nun satın almaya çok yaklaştığı iddiaları ortaya atılırken olaya Electronic Arts’ın da katılması kafalara soru işaretlerini getirmişti. Bu soru işaretleri resmi açıklama ile giderildi.

Merakla beklenen satış sonunda yapıldı ve EA Codemasters şirketini 1,2 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Satın alım doğrultusunda EA hisse başına 7.98 dolar ödeyecek.

Espor açısından başta F1 oyunları ile olmak üzere oldukça önemli bir şirket olan Codemasters, EA ile girdikleri yoldan oldukça memnun olduğunu açıklamalarında belirtiyor. Grid, Project Cars, Dirt Rally gibi oyunların yapımcısı Codemasters, EA’in kaynaklarından ve birikiminden faydalanabilecekleri ve bunun her iki tarafın oyunları için de oldukça faydalı olacağı düşüncesinde. Konu hakkında yorum yapan EA CEO’su ise şu şekilde konuştu: Bu gelişmenin NFS başta olmak üzere yarış oyunları hakkında önemli bir gelişme olacağına inanıyoruz. Oyun sektörü büyüyor ve yarış oyunları gelişiyor. Birlikte bu sektöre liderlik edebiliriz

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel