Connect with us

Espor

ECS Season 6 başladı, Astralis fırtınası tam gaz devam ediyor

ECS Season 6 Europe turnuvasında ilk günün sonuçları:

Dünyanın sayılı CS: GO lig organizasyonları arasında yer alan Esports Championship Series (ECS)‘in 6. sezonu dün itibarıyla başladı. Son zamanların formda takımı Astralis ise ECS Season 6’ya bomba gibi başladı.

Turnuvanın Avrupa ayağında toplam 4 maç oynandı. Bu maçlardan iki tanesi Astralis ve NiP arasında oynanırken diğer iki tanesi ise LDLC ve mousesports arasında oynandı. Astralis, oynanan iki mücadeleden 16-8 ve 16-13’lük skorlarla galip ayrıldı. mousesports-LDLC eşleşmesinde ise iki takımda birer maç kazandı. İki takım arasında oynanan ilk maçı 16-13 mousesports kazanırken ikinci maç ise 16-8 LDLC üstünlüğüyle sonuçlandı.

https://twitter.com/astralisgg/status/1047563551727075329

ECS Season 6 ne kadar sürecek ve final turnuvası ne zaman başlayacak?

Avrupa ve Kuzey Amerika bölgelerinde 10 takımla düzenlenen turnuvada toplamda 20 takım mücadele ediyor. Her bir bölgede ilk 4 sırayı elde eden takımlar ABD’nin Texas eyaletinin Arlington şehrinde düzenlenecek ECS Season 6 Finalleri‘nde mücadele etmeye hak kazanacak. Final turnuvasındaki maçlar ise yeni inşa edilen Esports Stadium’da oynanacak. Ligin ilk aşaması 8 Kasım’a kadar devam edecek. Finaller ise 22-25 Kasım arasında düzenlenecek.

 

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor