Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ECS Season 6 Finalleri’nde merakla beklenen şampiyon belli oldu

Danimarkalı CS: GO devi şampiyon olma geleneğini ECS Season 6 Finalleri’nde de sürdürdü.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Arlington şehrinde düzenlenen ECS Season 6 Finalleri‘nde final serisi bu gece oynandı ve şampiyon belli oldu.

Yarı finalde NiP’i mağlup eden Danimarkalı CS: GO devi Astralis, yarı finalde North’u mağlup ederek finale yükselen Brezilya temsilcisi MIBR ile büyük finalde karşılaştı. bo3 formatında oynanan karşılaşma, TSİ 00.30’da başladı. İlk harita Astralis tarafından Inferno olarak belirlendi. İlk yarıyı 8-7 önde kapatan Astralis, ikinci yarıda da 8 raund almayı başardı ve maçtan 16-14 galip ayrıldı. Bu sonuçla birlikte seri 1-0’a geldi. İkinci harita ise MIBR tarafından Overpass olarak seçildi. İlk yarıyı 8-7 önde kapatan MIBR, ikinci yarıda üstünlüğünü koruyamadı ve maç 15-15 ile uzatmalara gitti. Uzatmaları 22-20 kazanan Astralis, seriyi 2-0’a getirdi ve ECS Season 6 Finalleri’nde şampiyonluğunu ilan etti.

https://twitter.com/astralisgg/status/1066855099434176518

Sergilediği performansla final serisinde öne çıkan isim MIBR oyuncusu Gabriel “FalleN” Toledo oldu. 54 öldürme 44 ölümlük bir performansa imza atan oyuncu, elde ettiği 1.22 ratingle maçtaki en yüksek ratinge ulaşan oyuncu oldu. Turnuvanın MVP ödülünü ise Astralis’in yıldızı Nicolai “device” Reedtz kazandı. Oyuncunun turnuva boyunca sergilediği performansla elde ettiği rating 1.19 idi. Bu ödülle birlikte device, kariyerinin 11. MVP ödülünü elde etmiş oldu.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive