Connect with us

Espor

eFootball Championship 2022 Haziran ayında geliyor!

eFootball 2022’nin resmi espor turnuvası eFootball Championship 2022’nin haziran ayında düzenleneceği duyuruldu.

eFootball Championship 2022 Haziran ayında geliyor!

KONAMI geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile birlikte eFootball 2022’nin resmi espor turnuvası eFootball Championship 2022’nin haziran ayında düzenleneceğini duyurdu.

eFootball Championship 2022, elit oyunculardan tamamen yeni başlayanlara kadar her seviyeden oyuncunun katılımına açık bir turnuva. Oyunun adının eFootball olarak güncellenmesinin ardından daha önce eFootball League olarak bilinen turnuvanın ismi de eFootball Championship olarak değişti.

Yapılan açıklamada belirtilene göre şampiyona kapsamında iki turnuva düzenlenecek. Bunlardan ilki Avrupa’nın çeşitli kulüpleriyle resmi olarak iş birliği içerisinde olan profesyonel espor oyuncularına yönelik eFootball Championship Pro 2022, diğeri ise her seviyeden oyuncuya açık olan espor turnuvası “Championship Open 2022” oluyor.

Hem eFootball Championship Pro turnuvasında yarışacak profesyonel esporcular hem de herkese açık eFootball Championship Open’da yer alacak oyuncular, oyunun yeni modu “Dream Team” (Rüya Takım) ile mücadele edecek.

Bu turnuvanın katılımcıları Avrupa’nın çeşitli futbol kulüpleriyle anlaşmalı profesyonel oyunculardan oluşacak. Organizasyonda yer alacak oyuncular dünyanın en iyi esporcuları arasından seçilecek ve eFootball 2022’nin yeni oyun modu rüya Takımı aracılığıyla teke tek mücadele edecekler.

eFootball Championship 2022 Elemeleri Haziran’da başlıyor

Açıklamada belirtilene göre eFootball Championship Open 2022, eFootball 2022’nin en kapsamlı ve resmi espor turnuvası olma niteliğini taşıyor. Bu turnuva dünyanın dört bir yanından isteyen herkesin katılımına açık.

Oyuncular Haziran 2022’de başlayacak Round 1 karşılaşmalarına katılmak zorunda değiller. İsterlerse oyun içindeki ilgili etkinliklere katılım sağlayarak da eleme turunda yer alabilirler.

Önceki sezonlar, toplamda 8 milyondan fazla kullanıcı “eFootball.Open” turnuvasına katılım gösterdi. “Dream Team” modunda en iyi skorları elde eden oyuncular turnuvanın üst seviyelerinde yer alma hakkı kazanacak ve nihayet “World Finals” (Dünya Finalleri) karşılaşmalarında karşı karşıya gelerek Dünyanın En İyi Oyuncusu olmak için birbirine meydan okuyacak. Dünya finalleri tüm dünyada çevrimiçi olarak yayınlanacak.


İlginizi Çekebilir:

F1 2022’nin çıkış tarihi belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor