Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Efsanevi NiP kadrosu yeni evinde başarılı olabilecek mi?

Dignitas’ın yaşlı kurtları bakalım 2020 yılında neler yapacak?

Efsanevi kadro Dignitas forması ile ne yapacak?

Uzun zamandır gündemde olan ve geçtiğimiz hafta netliğe kavuşan olayların başında, efsanevi Ninjas in Pyjamas kadrosunun yeniden bir araya gelmesi bulunuyor. Efsanevi Ninjas in Pyjamas kadrosunun düşüşü, yıllar önce takımın en yaşlı isimlerinden olan Robin “Fifflaren” Johansson’un emekliliği ile başlamıştı. Takım, efsane ismin ardından sürekli beşinci oyuncusunu değiştirmiş, her türlü isim denenmiş fakat bu isimlerden hiçbiri ile uzun süre yola devam edilmemişti.

Bu denemelerin başarısız olmasının ardından kadrodan ayrılan isimler Richard “Xizt” Landström ve  Adam “friberg” Friberg olmuştu. Ninjas in Pyjamas’ta genç oyuncular ile yola devam eden  Christopher “GeT_RiGhT” Alesund ve  Patrik “f0rest” Lindberg, gelen hiçbir oyuncu ile takımın eski ihtişamlı günlerine kavuşmasına yaklaşamamıştı bile. Özellikle f0rest, muhteşem performansına 31 yaşında dahi devam ederken, GeT_RiGhT‘ın performansının düşüşü onu evinden, NiP’ten ayıracaktı artık.

GeT_RiGhT NiP'ten ayrıldı!

GeT_RiGhT ayrılığı ile birlikte kadrosunu Simon “twist” Eliasson ile güçlendiren İsveç ekibinin kadrosu, şu şekle gelmişti:

Sweden Patrik “f0rest” Lindberg
Sweden Fredrik “REZ” Sterner
Sweden Jonas “Lekr0” Olofsson
Sweden Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora
Sweden Simon “twist” Eliasson

Belki de CS:GO topluluğu içerisinde dünyanın her  yerinden en çok taraftar bulunduran, en sempatik takımlar arasında olan NiP, efsane kadrosundan yalnızca bir ismi bünyesinde tutabilmişti. f0rest‘in CS:GO kariyerinin başlangıcından beri giydiği forma ise, yaklaşık 7 yılın ardından artık sırtında değil, evinin en değerli köşelerinden birinde, duvardaki yerini alacaktı. f0rest, 21 Ocak tarihinde Ninjas in Pyjamas macerasının sonuna gelmişti çünkü.

f0rest'in NiP hikayesi sona erdi

 

Bu ayrılığın da ardından Ninjas in Pyjamas’ta bir dönem resmen sona erdi. Aynı gün ise beklenen açıklama geldi. Fifflaren de dahil olmak üzere rekorları altüst eden efsane NiP kadrosu, Dignitas forması ile birlikte yeniden bir araya geldi. CS:GO’ya yeniden dönüş yapan Dignitas’ın, tabiri caizse dönüşü muhteşem olmuştu.

Yıllar önce emekli olan Fifflaren, yeni kadroda takımın koçluğunu ve genel menajerliğini üstlenecek. Efsane 4’lünün beşincisi ise bu kez, 20 yaşındaki Norveçli oyuncu Håkon “hallzerk” Fjærli olacak. İşte yeni Dignitas kadrosu:

Sweden Patrik “f0rest” Lindberg
Sweden Richard “Xizt” Landström
Sweden Christopher “GeT_RiGhT” Alesund
Sweden Adam “friberg” Friberg
Norway Håkon “hallzerk” Fjærli

Sweden Robin “Fifflaren” Johansson (koç)

Bakalım izleyen CS:GO severlerin gözleri yaşlı olacağı bu veteran kadro, Dignitas‘ın sadece bir reklam çalışmasının eseri olup kısa sürede tarihin tozlu raflarındaki yerini alacak mı, yoksa yaşlı kurtlar, eski ihtişamlı günlerine yeniden ulaşabilecek mi?

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive