Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ELEAGUE Major 2018’de Yer Alacak Olan 2 Takım Daha Belli Oldu

eleague major 2018 hangi takımlar katılıyor

Takımlar yavaş yavaş belli oluyor! Amerika Birleşik Devletleri’nin Atlanta şehrinde 12 Ocak’tan bu yana 16 takımın kıyasıya mücadele verdiği ELEAGUE Major 2018 Ana Elemeleri‘nde başarıya ulaşıp, Boston’da yapılacak olan ELEAGUE Major 2018 CS: GO turnuvasına katılacak olan 2 ekip daha belli oldu.

ABD’nin köklü takımlarından Cloud9 ve Fransa’nın güçlü ekiplerinden G2, oynadıkları ilk 3 maçı da kazanarak Major turnuvasına katılma hakkı kazandılar.

Cloud9

Cloud9, eleme turnuvasındaki ilk maçında EnVyUs ile karşılaştı. Karşılaşma 16-11 Cloud9 lehine tamamlandı. İkinci ve 3. maçında ise rakipleri sırasıyla Sprout ve Mousesports idi. Her iki karşılaşmadan da 16-5 gibi farklı bir skorla ayrılan Cloud9, ELEAGUE Major turnuvasında yer alma hakkı elde ederek hem vatandaşlarını hem de taraftarlarını sevindirdi.

G2

Turnuvada yer alma hakkı elde eden bir diğer ekip olan G2, turnuva boyunca kendinden zayıf diyebileceğimiz rakiplerle karşılaştı. G2, rakiplerine karşı olan bu avantajını kullanarak tüm maçlarında galip gelmeyi bildi. İlk maçta Flash’ı 16-11 mağlup eden Fransız temsilcisi, ikinci maçta Misfits’i 16-5 ve son maçta da Vega Squadron’u uzatmalar sonunda 19-16 mağlup etmeyi başardı.

Peki Temsilcimiz Space Soldiers ELEAGUE Major 2018 Yolunda Ne Alemde?

Ülkemizi uluslararası turnuvalarda başarıyla temsil eden Space Soldiers, bu turnuvada da aynı şekilde göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Şu ana kadar oynadığı 3 maçta sadece 1 yenilgi alan Space Soldiers, bu gece 4. maçına çıkacak. Avrupa kıtasından oyunculara ev sahipliği yapan Mousesports ile karşılaşacak olan temsilcimiz, bu maçı yenmesi halinde ELEAGUE Major 2018 turnuvasında yer alma hakkını elde etmiş olacak. Yenilmesi halinde ise her şey çıkacağı beşinci maçta belli olacak.

Space Soldiers’ın Hikayesi ismiyle yayınladığımız videomuzu hâlâ izlemediyseniz sizi buraya alalım.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive