Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ELEAGUE Major 2018’in En Büyüğü Cloud9!

Dünyanın en iyi CS: GO takımlarını karşı karşıya getiren ELEAGUE Major 2018, dün gece oynanan final karşılaşmasının ardından Cloud9‘ın şampiyonluğuyla tamamlandı. Büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada FaZe Clan’ı devirmeyi başaran Cloud9’da, Türk asıllı oyuncu Tarık “tarik” Celik‘in oyunu geceye adeta damgasını vurdu.

Organizasyonun final aşamasına kadar oynadığı hiçbir karşılaşmada sırtı yere değmeyen FaZe, grup aşamasının ardından sırasıyla mousesports ve Natus Vincere ekiplerini 2-0’lık skorlar ile yenmeyi başarmıştı. Finalin bir diğer ismi Cloud9 ise G2’yu 2-1, SK’yi 2-0 ile geçerek adını finale yazdırma başarısı göstermiş ve FaZe’in rakibi olmuştu.

İlk harita olan mirage’da 16-14’lük sonuç elde ederek seride durumu 1-0’a getiren FaZe, Cloud9’ın overpass’teki agresif oyununa karşılık gösteremedi ve o karşılaşma 16-10 biterek seride durumu 1-1’e getirdi. Kader karşılaşması olan harita inferno’ydu ve kazanan şampiyonluk ipini göğüsleyecekti. 15-11 gibi net bir skor elde eden ve galibiyete sadece bir round uzaklıkta olan FaZe, Cloud9’ın enfes geri dönüşüne karşılık veremedi ve karşılaşma 15-15’ten uzatmalara gitti.

Sahnede Türk Bayrağı

Uzatma round’larında ağırlığını koymayı başaran Cloud9, rakibini 22-19 devirerek ELEAGUE Major 2018’in şampiyonu olmayı başardı. Bu galibiyet ile birlikte kasasına 500 bin dolar ekleyen Amerika temsilcisinde, Türk asıllı oyuncu tarik’in sahneye Türk bayrağıyla çıkması göğsümüzü kabartan anlardan biri olarak hafızamıza yazıldı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive