Connect with us

Espor

ELEAGUE ve LCS, 39. Emmy Spor Ödülleri’ne aday gösterildi

ELEAGUE ve LCS, 39. Emmy Spor Ödülleri’nde yarışacak.

Bu yıl 39.’su düzenlenen Emmy Spor Ödülleri espor organizasyonlarına da ödül verecek. Espor’un en önemli iki turnuvasını düzenleyen ELEAGUE ve Riot Games, 39. Emmy Spor Ödülleri’ne aday gösterildi. ELEAGUE her ne kadar geçen yıl aday gösterilmiş olsa da, Riot Games’in bu ilk adaylığı ve tüm herkeste heyecan yarattı.

Twitch ve TBS kanalları referans alınacak

Üstün Canlı Grafik Tasarımı ödülü için hem ELEAGUE hem de LCS aday gösterildi. ELEAGUE ise aynı zamanda sahnede arttırılmış gerçeklik karakterlerinin kullanımı için George Wensel Teknik Başarı Ödülü‘ne aday gösterildi. Değerlendirmeler sırasında ise TBS ve Twitch kanalları referans alınacak. Kazananlar ise 8 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan ödül töreninde ödüllerine kavuşacaklar.

ELEAGUE geçen sene Stüdyo Tasarımı ve Sanat Yönetmenliği kategorilerinde aday gösterilmişti. Bu yıl ile beraber espor organizasyonları 2. kez Emmy Spor Ödülleri’nde yer alıyor. Ulusal Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akedemesi Başkanı Chuck Dages, bazı açıklamalarda bulundu.

“Spor televizyon dünyası her geçen yıl daha da büyüyor. Bu yıl bir istisna değildi. 39. Emmy Spor Ödülleri, birçok kategoride bu yıl rekor sayıda giriş kaydetmiştir. İşlerin kalite düzeyi ve izlenme sayısı, spor televizyon dünyasının mevcut potansiyelini ve büyümesini göstermektedir.” Chuck Dages.

Geçtiğimiz yılda sadece ELEAGUE katılmıştı. Ancak bu sene eSpor’a daha fazla önem verilerek, 2. aday belirlendi. Bu sene Riot Games ile ELEAGUE, Emmy Spor Ödülleri için rekabet edecek. Bu rekabet sadece kendi arasında firmalara değil, espor dünyasına da yarayacak. Espor’un bu adaylıklarla beraber dünya üzerinde daha da popüler olacağı tahmin edilemez bir durum değil. Bu yıl espor adaylıkları çoğunlukla teknik bölüm adı altında kaldı. Ancak bu bile önümüzdeki yıllarda yeni espor organizasyonlarının aday gösterilmesine ve espor için yeni ödül kategorileri açılmasına neden olabilir.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor