Connect with us

Apex Legends

Electronic Arts Ukrayna Rusya olayları hakkında açıklamalarda bulundu!

Electronic Arts Ukrayna Rusya olaylarına tepkisini ve yaptırımlarını duyurdu!

Electronic Arts Ukrayna

Geçtiğimiz ayın sonlarında Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ile oldukça fazla gündeme gelen Ukrayna Rusya olayları her sektörde olduğu gibi oyun ve espor sektöründe de bir hayli gündeme geldi. Teknoloji firmaları Rusya’dan çekilirken espor organizasyonları bölgedeki etkinliklerini durdurdu. Oyun yapımcı ve yayımcıları ise bölgedeki satış ve faaliyetlerine ara verdi. Bu kararları alan firmaların sayısı her gün artarken bu firmaların arasına espor sektöründe de oldukça etkili bir isim olan EA yani Electronic Arts da katıldı. FIFA ve Apex Legends gibi espor alanında önemli isimleri elinde bulunduran Electronic Arts da bölgeye yaptırım uygulayan firmaların arasına katıldı.

Şirketin resmi sosyal medya kanalları üzerinden paylaşımda bulunan Electronic Arts Ukrayna halkının yanında olduklarını da mesajlarına dahil etti. Mesajın devamında ise Rusya ve Belarus takımları ve oyuncuları için Apex Legends ve FIFA 22 espor etkinliklerini yasakladıklarını açıkladılar. İşte mesajın tamamı:

Ukrayna’da olan olayları şaşkınlıkla izlemeye devam ediyor ve dünyanın her yerinden barış ve işgalin sona ermesi çağırısında bulunan topluluğa katılıyoruz. Ukrayna halkının dayanışmasını destekliyoruz. Rusya ve Belarus’u espor programımızın erişilebilir olduğu ülkeler listesinden kaldırma kararı aldık. Hemen geçerli olmak kaydı ile Rusya ve Belaruslu takımlar ve oyuncular Apex Legends Global Series’te ve EA SPORTS FIFA 22 Global Series’de mücadele etmeye uygun olmayacaklardır.

Electronic Arts Ukrayna yanında yer alan firmalara katılarak bölgede bu sektörde yapılan yaptırımların ciddi bir seviyede ilerlemesini sağladı. Henüz EA’den veya başka bir firmadan yeni yaptırım haberi yok ancak yeni haberler geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Apex Legends