Connect with us

Dota 2

Elon Musk’ın Geliştirdiği Yapay Zeka Dota Pro’larını Yendi

Dota 2’de yıllardır botlar bulunuyor ve oyun hakkında hiçbir şey bilmeyen insanlar tarafından yeniliyorlardı.

SpaceX ve PayPal’dan tanıdığımız Elon Musk, OpenAI adında yeni bir yapay zeka firması kurdu. Firmanın ilk çalışmalarından birisi ise Dota 2’ye özel hazırlanan bot oldu. En kötü oyunculara kaybeden bot bu sefer Dota 2’nin en iyi oyuncularıyla mücadele etti.

Bu yapay zekayı hangi oyuncu durduracak?

90S GIF - Find & Share on GIPHY

Dota 2’nin ünlü orta koridor oyuncuları: Danil “Dendi” Ishutin, Syed “Sumail” Hassan ve Artour “Arteezy” Babaev ile yaptığı maçlarda rakiplerini ezip geçen bot, gelen saldırılardan muhteşem manevralar ile kaçabiliyor, normal saldırılarıyla rakibini koridorda geri ittiriyordu. Kısacası profesyonel oyuncuların yaptığı hamleleri en iyi şekilde onlara karşı uyguluyordu. Dendi, Sumail ve Arteezy gibi ünlü oyunculardan hiçbiri bota karşı kazanamadı.

Firmanın bir sonraki hedefi ise botların ve profesyonel oyuncuların karşılaşacağı beşe beş bir karşılaşma hazırlamak.

OpenAI’ın asıl amacı yapay zekalar tarafından gelebilecek tehlikelere karşı mücadele etmek. Elon Musk bu işi o kadar ciddiye alıyor ki, Amerika Birleşik Devletleri’ne yapay zekalar hakkında prediyodik olarak raporlar sunuyor.

Dünyanın dört bir yanından yapay zekanın tehlikeli olabileceğine dair haberler geliyor ve şimdiden oyunlarda bizleri yenmeye başladılar.

Geleceğimiz Matrix veya Terminator’deki gibi olmasın?

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Dota 2