Connect with us

LoL

Elramir, Giyuu’nun davranışları ile ilgili açıklamalarda bulundu!

.@elramirlol, tekli derecelide yapılan ırkçı söylemler hakkında açıklamalarda bulundu!

Galakticos Elramir

Galakticos ekibinin ormancısı Taha “Elramir” Yurdagüven, son zamanlarda yeniden gündeme gelen tekli derecelideki olumsuz davranışlar ile ilgili açıklamada bulundu!

Ara ara gündeme gelen, profesyonel oyuncuların tekli dereceli oyunlarında sergilediği olumsuz davranışlar şu sıralar tekrardan gündemde. Nasr Esports‘un orta koridor oyuncusu Giyuu‘nun oyun içerisinde sarf ettiği ırkçı söylemlerle tekrardan alevlenen bu konu sonrasında diğer oyuncuların yaptığı yorumlar konunun ilerlemesine sebep oldu. Oyun içerisinde yine Galakticos orta koridoru Emenes‘e ırkçı söylemlerde bulunduğu iddia edilen Giyuu herhangi bir ceza almamıştı ve oyuncular buna çok tepki göstermişti.

Olaylarla ilgili son bir açıklama yapan Elramir de konu hakkında daha fazla yorum yapmayacağını belirtti ve farklı oyuncularla ilgili sitemlerini de dile getirdi.

Elramir’in açıklamaları ise şu şekilde:

“Konu gereğinden fazla uzadığı için son olarak böyle bir yazı yazıp konuyu bitirmek istiyorum.
Bildiğiniz üzere son birkaç haftadır bazı olaylar yaşandı, biri hariç hiçbiri ile alakam olmamasına rağmen bulunduğum konumdan kaynaklı olarak aynı ırkçılığa maruz kaldığım için bununla alakalı bir kaç tweet attım. Giyuu ile olan problemim sizin gördüğünüz gibi birkaç hafta öncesinde başlamadı. 2019 yılında SuperMassive’de oynarken kendisi tekli derecelide yine aynı toxicliğe ve ırkçılığa devam ediyordu. Hatta bu yüzden maçtan sonra elini sıkışmamıştım, bununla ilgili bir tweet atmıştı ve cevabını verdiğimde kaldırmıştı. Konu o yıldan beri devam ediyor. Aslında anlatmak istediğim kendisiyle yaşadığım problemler değil çünkü biz Türkler olarak birçok ırkçılığa maruz kalıyoruz. Bu ırkçılığın bana ve arkadaşlarıma yanı başımda benimle beraber aynı ligde oynayan insandan gelmesi ve bunun sürekli olması beni çok üzdü, bu nedenle de konu buralara geldi. Üstelik böyle bir konudan dolayı bir gün önce özür dilemesine rağmen bir sonraki gün yine aynı ırkçılığa takım arkadaşım Emenes maruz kaldı. Ortaya çıkan ekran görüntüleri bana ait ama dediğim gibi zor bir süreçten geçtiğimiz için oyunda Crossman adlı kişi beni bilerek trolleyip hiçbir yere hareket etmediği için böyle bir şey yazdım. Yazdığım şeyin kötü olduğunu biliyorum ve yazmamam gerektiğini de biliyorum. Beni destekleyen ve bunu görüp üzülen insanlardan özür diliyorum. Black olayına hiç girmeyeceğim çünkü gerçekten nasıl bir insan olduğunu biliyorum, uğraşıp ismimin böyle olaylarda geçmesini istemiyorum bundan sonra da böyle herhangi bir olayda bulunmayacağım.

Dediğim gibi böyle olaylarla bir daha gündeme gelmek istemiyorum çok iyi bir sezon geçiriyorum ve bu tür olayların başarımın önüne geçmesini istemiyorum. İnsanların başarımızı engellemelerine izin vermeyeceğim, bu tür olaylar beni daha da hırslandırıyor başaracağıma eminim, destekleriniz için teşekkür ederim.”

Elramir’in açıklamasının orijinal haline ve bir kaç ekran görüntüsüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Apex Legends’ta hile kullanan bir oyuncu nasıl rapor edilir?

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL