Connect with us

Fortnite

elrubiusOMG Fortnite ile rekor izleyici sayısına ulaştı

Fortnite yeni bir rekorla daha gündeme geldi.

elrubiusOMG Fortnite ile rekor izleyici sayısına ulaştı

Geçtiğimiz haftalarda Ninja ve Drake’in ortak yayını ile gündem iyice Fortnite ile dolup taşmıştı, şimdi ise oyunun ne kadar büyük kitleler tarafından sevilerek izlenip oynandığını görebiliyoruz. Şimdi de rekor kıranlar listesine İspanyalı ünlü Youtuber elrubiusOMG’da katılıyor.

28 milyondan fazla abonesi ile çok popüler bir İspanyol YouTuber olan elrubiusOMG, 25 Mart’ta düzenlenen ve 99 diğer YouTube katılımcısıyla bir araya gelen global bir Fortnite etkinliğini düzenledi. Gerçek adı Rubén Doblas Gundersen olan elrubius, Madrid’de yaşayan ve oyun ve vlog videolar ile tanınan 28 yaşındaki bir YouTuber. Gundersen, şu anda Fortnite’ın popülerliğinden daha büyük bir pay almak isteyen Youtuberlardan birisi.

100 tane Youtuber’ın katıldığı canlı yayın üç saatten fazla sürdü ve 1,1 milyondan fazla izleyiciyi kendisine çekti. Yayın, YouTube’un Espor içerik partnerliği ekibinin bir üyesi olan Alex Rubens’in dikkatini de çekti.

elrubiusOMG fortnite rekor izlenme

Gundersen’in yayını, YouTube’un platform geneli canlı yayın rekorunu kırmadı ancak oyun topluluğu içinde bir rekor kırmış olabilir. YouTube’daki oyun yayınları genellikle SpaceX roket lansmanları gibi diğer etkinliklerden farklı olarak milyonlarca izleyiciye ulaşmıyor.

elrubiusOMG geçtiğimiz yayını ile Ninja’nın Drake ile yaptığı yayına fark attı

Bu hala YouTuberlar için büyük bir dönüm noktası. 1,1 milyondan fazla eşzamanlı izleyici ile, Gundersen’in yayını Twitch’deki Ninja ve Drake’in ulaştığı rekoru kırdı. Ünlü ikilinin yayını zirvede 635.000’den fazla eşzamanlı izleyiciyle buluştu, bu da Gundersen’in yayını ile yaklaşık 500.000 izleyici kadar geçtiği anlamına geliyor.

Daha sonra ise Youtube Gaming’in baş yöneticisi olan Ryan Wyatt bu büyük patlamanın ardından yayın ile ilgili resmi istatistikleri tweetledi ve artık Fortnite’ın daha da etkileyici bir isme sahip olduğunu ekledi.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fortnite