Connect with us

Espor

Elwind, Twitch yayınlarındaki tutumundan dolayı ban yedi

SON DAKİKA: Elwind ban yedi!

Espor hayatını noktaladığını söyleyen ve Twitch üzerinden yayınların başlayan Kaan “Elwind” Atıcı, geçtiğimiz günlerde yeniden takımlardan teklifler aldığını söylemişti. Bugün yapılan açıklamada Elwind’in 5 profesyonel lig haftasında oynayamayacağı açıklandı.

Elwind, bir takımla anlşaması durumunda Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ve Akademi Ligi bünyesinde ilk beş rekabet haftasında mücadele edemeyecek. Elwind bu süreçte hiçbir resmi espor organizasyonuna koç, menajer, takım sahibi olarak yer alamayacak.

LoLespor üzerinden yapılan açıklama şöyle:

Özet geç: Profesyonel League of Legends oyuncusu Elwind, Twitch platformu üzerinden yaptığı canlı yayınlar sırasında sergilediği sportmenliğe aykırı tutum sebebiyle Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ve Akademi Ligi’nin ilk 5 rekabet haftası boyunca resmi maçlardan men edilmiştir.

Şu anda profesyonel bir takımla sözleşmesi bulunmayan ancak hakkında ‘oyuncu disiplin kontrolü’ talebi bulunan Kaan “Elwind” Atıcı, oyun yayınları sırasında sergilediği davranışlarla, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi kurallarını ihlal etmiştir.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi olarak, profesyonel oyuncuların hem oyun içinde hem de oyun dışında örnek davranışlarda bulunmasını beklemekteyiz. Bu sebeple, sportmenliğe aykırı tutumlar sergileyen Elwind, Riot Games tarafından düzenlenen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ve Akademi Ligi’nin ilk 5 rekabet haftası boyunca karşılaşmalardan men edilmiştir. Oyuncu yine bu süre boyunca Riot Games tarafından düzenlenen hiçbir resmi espor organizasyonuna koç, menajer, takım sahibi vb. gibi rollerde de katılamaz.

Oyuncunun davranışlarında düzelme görülmezse ceza uzatılabilir. Verilen güncel men cezası, oyuncunun herhangi bir takımla sözleşme imzalamasını engellemez.

Konuyla Alakalı Kural

9.1.9. Takım yöneticileri ve üyeleri maç alanı ve çevresinde müstehcen, kötü, kaba, küçümseyici, tehditkâr, küfürlü, onur kırıcı, karalayıcı, küçük düşürücü veya saldırgan ya da sakıncalı bir dil kullanamaz; nefret söylemlerinde ya da ayrımcılık teşkil eden davranışlarda bulunamaz. Takım yöneticileri ve üyeleri, lig ya da yüklenicilerinin sağladığı ya da kullanıma sunduğu imkânları, hizmetleri veya ekipmanları bu tür mesajlar paylaşmak, göndermek veya yaymak için kullanamaz. Takım yöneticileri ve üyeleri bu tür bir dili sosyal medya veya yayın gibi halka açık etkinliklerde kullanamaz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor