Connect with us

Magazin

Elwind’ten bir ban açıklaması daha geldi

Elwind, Riot Games ile arasında geçen ban konuşmasından bahsetti.

Türk espor dünyasının en tanınmış isimlerinden Elwind, bir yayını esnasında ban konusunda bir açıklama daha yaptı. Geçtiğimiz mevsim öncesinde Royal Youth kadrosuna yayıncı olarak dahil olacağı gündeme gelen oyuncu, kağıt üzerinde Royal Youth’a dahil olmuş ama rekabetçi sahnede boy göstermemişti. Royal Youth ile Elwind arasındaki bu anlaşmanın sadece yayıncılık üzerine olduğu söyleniyordu.

Elwind, Twitch yayınlarında sportmenliğe aykırı tutum sergilediği nedeniyle Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ve Akademi Ligi bünyesindeki 5 rekabet haftası boyunca ceza almıştı. Bu süreçte Riot Games’in herhangi bir profesyonel liginde yer alamayacağı açıklanan ünlü isim, son dönemde yaptığı açıklamayla bu cezanın “perma ban”a çevrildiğini ama herhangi bir yerde duyurulmadığını söyledi. Ünlü isim, bu bilgiye göre, bir değişiklik olmaması durumunda VFŞL ve Akademi Ligi’nde hiç oynayamayacak.

Elwind: Esporun kaderini değiştiren isimlerden biri olduğumu düşünüyorum

Elwind: “Perma banlanmadım ama duyurulmadı”

Bir izleyicisinin, neden ban yediği sorusu üzerine konuşan ünlü yayıncı, şu kısa açıklamayı yaptı: “Ben banlıyım, sebebini ben de bilmiyorum. Küfür ediyorum diye banladım. 5 hafta banlandım. Sonra perma banlandım ama perma banlandığım duyurulmadı, sadece bana bildirildi. Sonra neden perma banlandığımı sorguladım. Küfür ettiğimi söylediler. Sonra baktım: Ferit var, küfür ediyor; işte efendime söyliyeyim, diğer herkes küfür ediyor, onlar banlanmıyor. Bir tek ben banlandığımı fark ettim. Riot’ın gözünde özel bir insan olduğumu anladım. Öyle diyeyim sana.”

Ünlü yayıncı, profesyonel espor sahnesinde yer almış birçok ismin Twitch’teki tutumları nedeniyle ban yemediğini, sadece kendisinin bu durumdan muzdarip olduğunu düşünüyor.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Magazin