Connect with us

LoL

Elwind, Bora Koçyiğit’in açıklamalarını yorumladı

Elwind, Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit’in son iddialar hakkındaki açıklamalarını yorumladı.

Espor kariyerini bırakmasının ardından Twitch üzerinden espor anılarını da paylaşan Elwind, Riot Games hakkında birkaç iddia ortaya atmıştı. 2015 TBF’den 1907 Fenerbahçe maçlarına kadar birçok konuda olan, Elwind’in bu iddialarını Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit’e sormuş ve bir video hazırlamıştık. Koçyiğit’in cevapları üzerine bir açıklama daha yapan Elwind, bu cevapları yorumladı.

Henüz izlemediyseniz Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit ile yaptığımız röportaja buradan göz atabilirsiniz:

“Tüm oyuncuları aynı kefeye koymaya zorluyorsunuz”

Koçyiğit, ligde yer alan oyuncularla yapılan sözleşmelerin, oyuncuların sosyal medya kullanımlarını nasıl kısıtladığı sorusuna “Ligde yapılan sözleşmeler, oyuncuların sosyal medya kullanımlarını kısıtlamıyor. Sözleşmelerden bağımsız olarak biz bütün oyuncuların sosyal medyada bazı kurallara uymaları gerektiğini düşünüyoruz. Bunlar nedir? Küfürlü konuşmalar, zararlı alışkanlıkları öne çıkarmamak, övmemek veya bunlara özendirmemek gibi.” cevabını vermişti. Bu konu üzerine yorum yapan Elwind: “Zaten oyunculardan hiçbiri bakın ben sigara içiyorum tarzında hareketler yapmıyor ki. Burada benim şikayet ettiğim şey bütün oyuncuların aynı kalıba konulması. Yani bir kişi efendi olur, bir kişi troll olur, biri başka bir şey olur. Niye herkesi aynı kefeye koymaya zorluyorsunuz? Diğer ülkelerde oyuncular küfür ederek yayın yapıyorlar.” dedi.

“60 hertz monitörle oynadık, nasıl kazanabiliriz?”

2015’teki Beşiktaş – Dark Passage finalinde final maçından bir gün önce oyuncu monitörlerinin 60 hertz olacağı ve DP’nin 144 hertz ile antrenman yaptığı için finalde sorun yaşadığı söyleniyor. Bu konuyu aydınlatır mısınız? sorusuna Bora Koçyiğit: “Bizim Riot Games olarak hangi ekipmanlarla o turnuvaları yapacağımızın kulüplere hiç bir şekilde taahhütünü vermiş değiliz. Ben DP’den herhangi bir arkadaşımında bu konuda olumsuz bir şey diyeceğini sanmıyorum.” cevabını vermişti. Bunun üzerine Elwind: “Riot Games nasıl ekipman taahhütü vermiyor? Ayrıca kimsenin bir şey dememesi yalan. Çünkü kimse bir şey diyemiyor. Millet banlanacağız diye korkuyor. Nasıl desinler? Ben 60 hertz olayını reddit’de konu olarak açacağım dediğimde korkutmak için sonuçlarına katlanırsın tarzında konuşmada bulundular.” cevabını verdi. Ayrıca Bora Koçyiğit’in “Hertz sayısının oyunu o denli etkileyeceğini düşünmüyorum.” yorumundan sonra Elwind: ” O zaman bundan sonra herkes 60 hertz’de oynasın.” dedi.

“Ejderha basabilirsiniz”

Bora Koçyiğit’in aynı soru devamında bazı söylentiler hakkında açıklamasına devam ederken söylediği “Bizim hakemlerimiz bu konularda çok özenli ve en son teknoloji ile oyun içerisinde kaynaklanan problemleri ve hataları en detaylı noktasına kadar inceledikten sonra karar veriyorlar.” yorumundan sonra Elwind: “Kendilerinin de dediği gibi son teknoloji kalitesi ile her saniyeyi, her detayı inceliyorlarmış ya, oyunu açtığımda antrenman modunda sen bana istediğim ejderi çıkartma özelliğini tanıyorsan o zaman sen o bahsettiğin ileri teknoloji ile oyun içine müdahale edip ejderha basabilirsin.” dedi. Elwind sonrasında yapay zeka denen şeyin de kurgulanabileceğini söyleyip bu sözünün saçma olduğunu belirtti.

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL