Connect with us

Espor

EMEA LCQ galibi Team Liquid oldu!

Team Liquid VALORANT Champions biletini kaptı!

EMEA LCQ

Temsilcilerimiz BBL Esports ve cNed’in de yer aldığı, kıran kırana mücadelelere sahne olan EMEA LCQ bugün oynanan karşılaşmalar ile tamamlandı. Kazananın İstanbul’da gerçekleşecek VALORANT Champions biletini kapacağı EMEA LCQ’nun final karşılaşmasında dün de karşı karşıya gelen Team Liquid ve M3 Champions ekipleri yer aldı. Dün oynanan karşılaşmayı galip tamamlayan M3 Champions adını doğrudan finale yazdırırken Team Liquid ise düştüğü lower-bracket aşamasında galibiyete uzanarak finale adını yazdırdı.

Bugün oynanan Team Liquid vs M3 Champions karşılaşması Bind haritasında başladı. 7-5 M3 üstünlüğüyle tamamlanan ilk yarının ardından M3 üstünlüğünü ikinci yarıda da korudu ve Bind haritasında Team Liquid karşısında 13-8 kazanarak 1-0’lık seri puanını kaptı.

Karşılaşmanın ikinci haritası olan Icebox ise özellikle haritanın son anlarında oldukça çekişmeli anlara sahne oldu. 7-5 Team Liquid galibiyeti ile biten haritanın ikinci yarısında da Team Liquid M3’nin bütün çabalarına karşı gelmeyi başararak 13-11 kazandı ve serideki skoru 1-1’e eşitledi.

Eşitliği bozacak ve ekiplerden birini öne geçirecek olan üçüncü harita Ascent’e Team Liquid 4-0 önde başladı. Rakibi M3 her ne kadar haritaya dönmeye çalışsa da Team Liquid bu çabaları sonuçsuz bırakarak ilk yarıyı 8-4, haritayı ise 13-6 kazanarak seriyi 2-1’e getirmeyi başardı.

Günü ve EMEA LCQ’yu kapatan harita ise Breeze oldu. Bu haritada da galibiyet serisini başarı ile sürdüren Team Liquid ilk yarıyı 7-5, ikinci yarıyı ise 13-8’lik skorlar ile tamamlayarak karşılaşmaya ve turnuvaya noktayı koydu. Bu karşılaşma sonrasında Team Liquid VALORANT Champions biletini kaptı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor