Connect with us

Video Konusu

En Çok Ödül Dağıtan 5 CS: GO Turnuvası

Bakalım CS:GO turnuvalarında ne kadar ödül dağıtılmış.

Counter Strike: Global Offensive, PUBG’nin gerisinde kalıp oyuncu sayısı ciddi derecede düşse de, yapımın profesyonel tarafında işler hala yolunda gidiyor. Her yıl sayamayacağımız kadar turnuva gerçekleştirilse de bunlardan bazıları, etkinliğe katılan takımlara dağıttığı ödül havuzu ile göz dolduruyor. Biz de sizler için en çok ödül dağıtan CS: GO turnuvalarını listeledik. Hazırsanız zirveden aşağı doğru iniyoruz. İyi seyirler!

1 – World Electronic Sports Games 2017 CS: GO

Etkinlik geçtiğimiz mart ayında Çin’in Haikou şehrinde gerçekleştirildi. Etkinlikte toplam 1 buçuk milyon amerikan doları ödül havuzu vardı. 27 takımın arasından sıyrılıp birinci olan ve 800 bin doları evine götüren Fnatic’in ardından, bizleri yurt dışında başarı ile temsil eden Space Soldiers ikinci olarak 300 bin doların sahibi oldu.

2 – World Electronic Sports Games 2016 CS: GO

Listemize WESG ile devam ediyoruz. Bu sefer Çin’in Changzhou şehrinde gerçekleştirilen turnuva, toplamda 1 buçuk milyon dolar ödül dağıttı. 23 takım arasında birinci olan EnVyUs ekibi 800 bin dolarlık ödülü alırken, temsilcimiz Space Soldiers bu organizasyonda dördüncü olarak 60 bin doları kasasına eklemeyi başardı.

3 – ELEAGUE Sezon 1

2016 yılında 24 takımın katılımı ile Amerika’nın Atlanta eyaletinde gerçekleştirilen etkinlik, toplamda 1 nokta 4 milyon dolarlık ödül havuzuna sahipti. Köklü takımlardan Virtus.pro’nun birinciliği ile sonlanan etkinlikte Polonyalı ekip 400 bin doların sahibi oldu. Ayrıca ELEAGUE, kablolu televizyonda yayınlanan ilk Counter-Strike: Global Offensive ligi olma unvanına sahip.

4 – ELEAGUE Sezon 2

ELEAGUE; Sezon 1’in ardından, ödül havuzunda 300 bin dolarlık bir düşüş yaşayarak, sezon ikide toplam 1 nokta 1 milyon dolar ödül dağıttı. Genelde iki aya yakın süren etkinliğin ardından şampiyonluğa olaşan OpTic Gaming, 16 takımın arasından 400 bin doları evine götürdü.

5 – ELEAGUE CS: GO Premier 2017

Listemizin beşinci sırasında ELEAGUE ismini tekrar görüyoruz. Geçtiğimiz yılın son aylarında gerçekleştirilen etkinlik, 1 milyon dolar ödül havuzuna sahipti. Yine Amerika’nın Atlanta şehrinde gerçekleştirilen turnuva, FaZe Clan’ın galibiyeti ve 500 bin dolar ödülü alması ile sonlandı.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu