Connect with us

LoL

En Fazla Minyon Katleden Oyuncular: Minyon Rekorları

Minyonların en büyük düşmanlarını öğrenmeye hazır mısınız? Profesyonel arenada en çok minyon kesen oyuncular listesi burada sizlerle!

Minyonların en büyük düşmanlarını öğrenmeye hazır mısınız? Profesyonel arenada oyuncuların güçlenmesi için en büyük kaynaklardan olan minyonlar maalesef katledilmeye mahkum. Peki ya sizce bir maçta en çok minyon katletme rekoruna sahip olan oyuncu kim ve bunu kaç dakikada başardı? İşte hepsinin cevabı bu videomuzda sizlerle!

 

5- Ruler (Varus)

Listemizin 5. sırasında LCK sahnesine, KSV vs. AFS (KSV eSports vs Afreeca Freecs) maçına gidiyoruz. 72 dakika süren bu zorlu mücadelede en fazla minyon katleden oyuncu Varus performansıyla Ruler oldu. Tam 925 minyon kesmeyi başaran Ruler, dakikada yaklaşık 13 minyonluk ortalamasıyla büyük bir iş çıkardı. Ruler bu minyon sayısıyla listede ilk beşe adını yazdırırken, aynı zamanda bu harika maçı kazanmayı başaran taraf oldu.

4- Zven (Sivir)

Listemizin 4. sırasında EU LCS sahnesine ve biraz da geçmişe gidiyoruz. 2016 yılında gerçekleşen G2 vs. Origen karşılaşması 68 dakikalık bir mücadeleye şahit oldu. Sivir performansı ile ADC pozisyonuna geçiş yapan xPeke’ye karşı mücadele eden Zven, toplam 946 minyon kesmeyi başardı. Zven bu başarıyı göstererek listeye girmeyi başarırken rakibi xPeke ise 624 minyonda takıldı. Dakikada 14 minyon kesme ortalamasına çıkan Zven, skor anlamında geride kaldı ve bu maçtan yenilgiyle ayrılan taraf oldu.

3- Bang (Ezreal)

Listemizin 3. sırasında tekrar LCK sahnesine geri dönüyor ve JAG vs. SKT karşılaşmasına göz atıyoruz. 2018 yılının en ilginç maçlarından olan bu karşılaşma yaklaşık olarak 95 dakika sürdü, yani bir buçuk saatten daha fazla! Bu süre zarfında SKT takımında yer alan Bang, 975 minyon kesmeyi başardı ve listemizin üçüncü sırasında kendine yer buldu. Gösterdiği Ezreal performansıyla dakikada yaklaşık 10 minyon kesmeyi başaran oyuncu, minyon kesmedeki başarısını oyunun geneline yansıtamadı ve böylece maçı kaybeden tarafta yerini almış oldu.

2- Bang (Sivir)

Listemizin 2. sırasında yine Bang bizimle birlikte. 74 dakika süren BBQ vs. SKT karşılaşmasında gösterdiği Sivir performansı ile hem “perfect KDA” yapmayı başaran, hem de tam 1143 minyon kesen Bang böylelikle listenin ikinci sırasında yer almayı başardı. Rakibi 664 minyonda kalan Bang, neredeyse rakibinin iki katı kadar minyon kesecekti. Dakikada ortalama 15’ten fazla minyon katleden Bang’in etkin performansı takımına maçı kazandırmaya yetmedi ve maçı kaybetti.

1- Teddy (Sivir)

Listemizin 1. sırasında daha önce bahsetmiş olduğumuz ve yaklaşık 95 dakika süren JAG vs. SKT karşılaşmasına geri dönüyoruz. SKT takımından Bang bu maçta gösterdiği 975 minyonluk performans ile 3. sırada yer almayı başarırken rakibi Teddy ise tam tamına 1465 minyon kesmeyi başardı. Sivir performansı ile hem güzel bir KDA ile oyunu bitiren hem de şu an minyon rekorunu elinde bulunduran Teddy, bir buçuk saatten fazla süren bu karşılaşmada dakikada 15’den fazla minyon kesmeyi başardı. Teddy gösterdiği bu performansla bu rekoru uzun bir süre elinde tutacak gibi görünüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL