Connect with us

Espor

En iyi 10 profesyonel kadın VALORANT oyuncuları

En iyi 10 profesyonel kadın VALORANT oyuncuları

VALORANT’ın kitlesi zaman geçtikçe daha da genişliyor ve 2022’de giderek daha fazla kadın VALORANT oyuncular olmasından Organizasyonlar kadın takımlarını da ortaya çıkıyor. VALORANT kadın takımlarının katıldığı VALORANT Champions Tour 2022: Game Changers Championship ile de yeni bölgelerden yeni takımların da başarı elde etmesini sağlıyor.

Peki kadın VALORANT sahnesinin kadın yıldızları kimler? İşte en iyi 10 kadın VALORANT yabancı oyuncular listemiz.

En iyi 10 profesyonel kadın VALORANT oyuncuları

10) GUILD klaudia

Bu listedeki ve profesyonel VALORANT’ta birçok oyuncu gibi, klaudia da espor kariyerine CS:GO oyuncusu olarak, Nigma Galaxy‘nin (önceden Galaxy Racer) kadın takımında oynayarak başladı. Klaudia, Şubat 2021’de profesyonel olarak CS:GO’dan emekli oldu ve kariyerini VALORANT’a çevirdi .

https://twitter.com/klaudiaxx9/status/1462176487658999819?s=20&t=rZq11xxv-e5r9mw1wgfRsw

Project X takımının kaptanlığını yaptıktan sonra Guild tarafından kadın takımını kurmak üzere seçilen Klaudia takımın kaptanlığını yapmaya devam etmek için gerekli yeteneğe sahipti. Klaudia, yeteneklerinin çoğunu CS: GO’dan VALORANT’a kolayca aktırmış ve çoğunlukla sova ve öncü karakterleri oynamayı seviyor.

9) CLG rise

Rise, CLG Red‘in Brimstone, Viper ve Omen karakterlerini oynadığı Kontrol Uzmanı oyuncusudur.

CLG Red son zamanlarda kadro değişikleri yaparken, Kanadalı oyuncu takımda kalacak. Ayrıca yakın zamanda oyun içi lider rolüne geçti ve bir sonraki Game Changers serisinde CLG Red’i oyun içinde yönetecek. Rise kısa süre önce bir videoda oyun içi lider rolüne geçmenin takımda sesini duyurabilmesinde iyi hissettiğini söyledi.

8) Misfits florescent

Florescent, 15 yaşında bir VALORANT oyuncusudur. Hala VCT veya Game Changers’da oynamak için çok genç. 14 yaşında Radiant oldu ve şu anda bağımsız bir takımda oynuyor. Çeşitli takım arkadaşlarıyla Sakura Cup ve Vanguard Championship Series gibi birçok küçük turnuvada oynamış olduğu için, üst seviyede oynama sırasını sabırsızlıkla bekliyor. Bir yıl daha Game Changers için uygun olmamasına rağmen Misfits takımı ile oynuyor.

Florescent geçtiğimiz günlerde attığı bir tweette “Gelecekte iyi bir kadın oyuncu olarak tanınmak istemiyorum, iyi bir oyuncu olarak bilinmek istiyorum” dedi. Florescent bu genç yaşta çok sezgisel oynuyor, çoğunlukla düellocu rollerde oynuyor.

7) G2 mimi

Danimarkalı olan Mimi, hem Avrupa’da hem de Kuzey Amerika’da oynamış eski bir CS:GO profesyonelidir. Mimi, VALORANT’a başlamak için, daha önce organizasyonun CS:GO kadrosunda yer aldığından XSET ile sözleşme imzalamıştı. Kuzey Amerika kuruluşlu NOHING2LOSE ekibinin kadrosuna alınmadan kısa bir süre önce XSET’ten ayrıldı ve Avrupa’ya geri döndü.

https://twitter.com/mimimimichaela/status/1499789031370014724?s=20&t=W3Jv5jAe_MH21rOTgHP38A

Şimdi, G2 Gozen takımında ve Kasım 2021’den bu yana her Game Changers EMEA turnuvasını kazandı. Game Changers bu yılda ilk uluslararası şampiyonluk turnuvasını gerçekleştirecek ve izleyiciler NA’nın en iyi kadın takımı C9 White ile EMEA’nın en iyi G2 Gozen‘i arasındaki rekabeti sabırsızlıkla bekliyor.

6) SR BENİTA

BENITA, profesyonel espor yolculuğuna CS:GO oyuncusu olarak başladı. CLG’nin kadın CS:GO takımında oynadı ve CS:GO sahnesinde başarılı bir oyuncu. 2021’de CLG’nin tamamı kadınlardan oluşan VALORANT kadrosu CLG Red‘e geçiş yaptı.

CLG Red, son zamanlarda birkaç kadro değişikliği yaptı. Bunlardan biri, kişisel gelişimi için en iyi olduğunu düşündüğü bir karar olan bENITA’yı kadrodan çıkarmayı içeriyordu. Bu yıl Haziran ayının başlarında Shopify Rebellion takımına giriş yaptı.

BENITA’nın, son iki Kuzey Amerika VCT Game Changers turnuvasında ikinci olan ve zaten güçlü bir kadroyu daha da güçlendirmesi bekleniyor.  Yakın zamanda yayınladığı bir videoda “Cloud9’u devirebileceğimize o kadar güveniyorum ki, endişelenmiyorum bile” diyerek yeni ekibine olan inancını zaten göstermiş oldu.

5) Gen.G Lynn

Lynn, Man I Love Fwogs takımından Temmuz 2021’de Gen.G Black takımına katıldı. Gen.G’nin orijinal kadrosundaki Stephanieser emekli olmadan kısa bir süre önce Lynn, Gen.G takımı ile anlaştı. Takımın beşinci bir oyuncuya ihtiyacı vardı ve o da boşluğu mükemmel bir şekilde doldurdu.

NA VCT’deki en iyi düellocu oyunculardan biri ve takım arkadaşlarının yanında sürekli olarak büyük bir etki yaratıyor. Raze, Jett veya Breach ile, takım Fracture oynadığında, Lynn’e her zaman güvendiğini söyler. Lynn ayrıca hem VALORANT hem de CS:GO yayınlarıda yapıyor ve Twitter’da da oldukça aktif bir oyuncu.

4) C9 Jazzyk1ns

Jazzyk1ns, bugüne kadarki en başarılı VALORANT kadrosu olan C9 White’ın en genç oyuncularından biri. C9 White, katıldığı neredeyse her turnuvayı kazandı ve hatta erkek VCT turnuvasında bile oynadı.

https://twitter.com/Cloud9/status/1488351966803599363?s=20&t=IGY7-_LLGNJS4auYdS4JKg

Jazzy, takımın Sage’e ihtiyacı olduğu birkaç harita dışında, çoğunlukla takımı için düellocu oynuyor. Haritaları sürekli olarak 1.1’in üzerinde bir KDA ile bitiriyor ve Jett ile Operatör atışlarında oldukça isabetli oynuyor.

17 yaşında olan Jazzy, önünde daha başarılı olacak turnuva ve her maçta güçlü bir bir oyuncu.

3) XSET Ellie

Gen.G’den Lynn gibi, Ellie de VALORANT takımına Man I Love Fwogs ile başladı. MILF’den sonra Ellie, Game Changer’ın 2021’de NOHING2LOSE ile oynadı. Ellie, NOHING2LOSE için sürekli olarak bir yıldızdı ve 29 Eylül 2021’de XSET tarafından tam kadro alındığında takımda başarıyı beraberinde getirdi.

https://twitter.com/EllieGGs/status/1518494819890380800?s=20&t=GALWjT1XLDmMJYm_Up9YiQ

Ellie artık tam kadroda XSET takımı ile oynuyor ve aynı zamanda yayın yapıyor. Ellie, çeşitli rollerde de başarılı bir oyuncudur ve XSET’te düelloculuktan smoker’a kadar her şeyi oynamıştır, en iyi oynadığı ajan ise Skye’dır.

2) C9 Bob

Bob, C9 White kadrosunun en yeni üyesi. Bob, eski C9 White oyuncusu Annie Dro’nun yerine kadroya girmeye hazırlanıyor. Annie daha önce çoğunlukla C9 White için öncü rolünü oynadı ve Bob da muhtemelen aynı şeyi yapacak, oynadığı ajanlar Sova ve Fade.

https://twitter.com/SoniqsEsports/status/1490491894320836609?s=20&t=NHgroSx5WYNE4Sf0BFJ2ow

Bob önceki takımı Soniqs’ten Mart ayında ayrıldı. Bob, kadın VALORANT oyuncuları sahnesinde bol deneyime sahip, geçmişte birkaç turnuvada hem kadrolu oyuncu hem de yedek olarak oynadı. Takipçileri onun C9 White ile çıkış yapmasını bekliyor.

1) C9 MeL

MeL, C9 White’ın oyun içi lideridir. Sürekli olarak sadece kendi takımında değil, oynadığı herhangi bir sunucuda da en iyi performansı gösteren bir oyuncu. MeL, C9 White’ı girdikleri her VCT Game Changers turnuvasında zafere taşıdı.

MeL’in oyun bilgisi geniş ve birçok rolde başarılı. Son zamanlarda, hem saldırgan hem de savunmacı bir ajan olan Chamber’da uzmanlık gösterdi. Chamber’ın ideal oyun stili, MeL’in nişan alma ve oyun anlayışıyla birleştiğinde onu durdurulamaz kılıyor.

MeL, VALORANT sahnesinin tüm seviyelerinde, tüm oynayan insanlardan profesyonel erkeklerden en iyi oyunculara kadar birçok övgü aldı. 2021’de Sentinel’in oyuncusu TenZ, meL’nin bir VCT kadrosuna kolayca girebileceğini düşündüğünü bile söyledi.

Bu listemizde yabancı VALORANT oyuncuları hakkında bilgi sahibi olmanızı istedik

Bilgisayar oyunları ve espor ile ilgilenen birisiyim bunları yazıya dökmeyi severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor