Connect with us

LoL

En Nadir LoL Kostümleri

Faker’la aynı oyuna denk geldiğinizde mi yoksa Kara Alistar gördüğünüzde mi daha çok şaşırsınız? League of Legends’ın ışıltılı kostüm dünyasını yakından tanıyan oyuncular şimdiden seçeneklerini Kara Alistar’dan yana kullandılar! Çünkü bu kostüme sahip bir oyuncuya denk gelmeniz, yolda yürürken bir Kuzey Koreli’ye denk gelme ihtimaliniz kadar düşük! Peki Kara Alistar’a nasıl sahip olabilirsiniz? Bunun için League of Legends’ı ön sipariş eden oyuncular arasında olmanız gerekiyor, yani yeni bir oyuncuysanız Kara Alistar bulma ihtimaliniz imkansız! Bedava bir oyuna ön sipariş vermenin böyle de bir artısı olacaktı, değil mi ama?

Kara Alistar kadar olmasa da bir diğer ünlü kostüm Gümüş Kayle! 2009 yılından beri Vadi’de boy gösteren bu kostüm, beyaz kanatları ve mavi detaylarıyla League of Legends’ın ilk oyuncuları tarafından tercih edilebiliyordu. Gümüş Kayle öyle kolay bulunabilir ve herkesin bildiği bir kostüm olmadığı için sahiplerinin gözdesi konumunda yer alıyor. Peki hiç mi bu kostüme sahip olma şansınız yok? Bu soruya üzülerek hayır demek zorundayız. Gümüş Kayle kodu bulsanız dahi kodu aktif edemiyorsunuz, çünkü Riot Games 2014’te Gümüş Kayle kodlarının tamamını geçersiz kıldı.

PAX kostümlerini duydunuz mu? Kara Alistar ve Gümüş Kayle kadar bulunamaz olmasalar da PAX için çıkan kostümler de oyuncular arasında gözde kostümlerden birkaçını oluşturuyor. 2009-2010 ve 2011 yıllarında gerçekleşen PAX Fuarlarına özel olarak sunulan bu kostümler Twisted Fate, Jax ve Sivir’i içeriyor. Bu üçlü arasında en bulunmazı olarak öne çıkan Twisted Fate, 2009 yılında gerçekleşen PAX’ta oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Orta koridorun mobil kumarbazı, siyah – mavi detayları bulunan takımı çekince adeta bulunmaz Hint kumaşı oluveriyor, bizden söylemesi!

Sakın koskoca prensin de kendine özel ve her oyuncuda olmayan kostümleri yok mu demeyin! Var! Demacia’nın medarı iftiharı Jarvan, namına yakışır bir asalette kostüme sahip: Şanlı Jarvan! Bembeyaz bir savaşçı kıyafetiyle Vadi’de oradan oraya bayrak diken kral, League of Legends’ın birinci sezonunu üst sıralarda bitiren oyunculara ödül olarak verilmişti. Karşınızda Şanlı Jarvan sahibi biri varsa oyunun ilk sezonunda zirveye oynayan biriyle karşı karşıyasınız demektir!

Yuvarlana yuvarlana canınızı sıkan, hiç olmayacak zamanda gelip tüm koridorun yönünü değiştiren Rammus da özel kostümlere sahip şampiyonlardan biri. Hikayesi konusunda bin bir türlü dedikodunun dolaştığı bu canavar, Kral Rammus adında enfes de bir kostüme sahip. Oyunun kapalı betasına katılan oyunculara hediye edilen Kral Rammus, bu yönüyle sahibine eski kurt imajı da veriyor. Tabii eski kurt gibi net bir imaj tercih edenlerin haritada döne döne giden yeşil bir canavarı ne kadar benimseyeceklerini bilemiyoruz.

E nadir kostümler diyorsak İnsan Ryze’ı da bu listeye dahil etmek zorundayız. Henüz genç yaşlarındayken Dünya’nın dört bir tarafından esrarengiz bilgiler toplayan Ryze, edindiği bu maharetleri dönem dönem orta koridorda dönem dönemse üst koridorda bizlere gösteriyor. Oyunun en eski şampiyonlarından olan Ryze, Riot Games’in ön sipariş veren oyunculara sunduğu İnsan Ryze kostümüyle büyük bir prestij simgesi olarak tanınıyor.

Öhö! Öhö! Listemizin son sırasında tozlu bir isim yer alıyor: PASLI BLITZCRANK! Blitzcrank’in uzanan eli, kendinizi bir anda rakibin tam ortasında bulmanıza neden olabilir, bizce sadece bu özellik bile özel bir kostümü hak ediyor! Son dönemde profesyonel oyuncular tarafından tercih edilmese de oyunun en eğlenceli şampiyonlarından biri olan Blitzcrank, sınırlı bir süre için satışa sunulan Paslı Blitzcrank kosmüyle nadir kostümlere sahip şampiyonlar arasında bulunuyor. Ek olarak belirtmeliyiz ki Paslı Blitzcrank nadir bir kostüm olmasına rağmen öyle destansı bir görünüşe sahip değil. Sarı golemin üzeri biraz batmış, o kadar!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL