Connect with us

Espor

Enlight, espor kariyer odaklı programlarını duyurdu

Programlara kayıtlar 5 Temmuz’a kadar açık olacak.

Espor kariyer platformu Enlight, espor endüstrisinin belirli sektörlerine girmek isteyen bireyler için tasarlanmış bir dizi programın lansmanını duyurdu.

Toplamda, her biri altı hafta süren ve haftada iki canlı oturumla farklı disiplinleri kapsayan dört program olacak. Programın fiyatı ise 500 dolar ve 19 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak.
Programların disiplin kuralları şu şekilde: yarışma ve etkinlik operasyonları, yayın ve canlı içerik üretimi, sosyal medya ve topluluk yönetimi ile yetenek ve oyuncu yönetimi. Her disiplin içinde program ayrıca iki bölümden oluşacak ve Teknik / Kariyer olarak sınıflandırılak.

Teknik oturumlar, öğrencilerin seçtikleri disiplin içindeki ilgili becerileri öğrendiklerini görecek. Her teknik oturumun, ilgili uygulamalı eğitime yol açan bir dersten oluşacağı belirtiliyor.

Ayrıca, kariyer oturumları öğrencilere işle ilgili içerik hakkında bilgi verecek ve buna özgeçmiş incelemeleri, mülakat atölyeleri ve kariyer tavsiyeleri dahil olacak.

Enlight’ın Kurucusu Eunice Chen yaptığı yorumda şu sözlere yer verdi: “Enlight’tan önceki endüstri yetenek hattı büyük ölçüde mevcut değildi ve parçalıydı.

“Bu kariyer programları standart hale getiriyor ve dünyanın dört bir yanından kariyere hazır adayları doğrudan en iyi e-spor şirketlerine hazırlıyor.”

Açıklamaya göre, Enlight, mali desteğe ihtiyaç duyabilecek kadınlara ve yeterince temsil edilmeyen gruplara ayrılacak burslara 5.000 doların üzerinde bütçe ayırdı. Programlara kayıtlar 5 Temmuz’a kadar açık olacak.


İlginizi Çekebilir:

Kopenhag Flames, Red Bull ile ortaklığını duyurdu!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor