Connect with us

Fortnite

Epic Games hile kullanımı, tanıtımı ve satışı nedeniyle iki YouTuber’a dava açıyor

Dünyanın en popüler oyunu Fortnite’ın yapımcı firması Epic Games, hile kullanımı, tanıtımı ve satışı suçlamalarıyla iki YouTuber’a dava açıyor.

Oyun firması videolarında hile kullanmak, tanıtmak ve satmak suçlamalarını yönelttiği YouTuber Brandon Lucas ve Colton Conter‘a telif hakları sebebiyle dava açıyor. Tam 35 sayfada hazırlanan dava dosyası 10 Ekim tarihinde Amerika’da düzenlendi. Daha önce de hile kullanan kişilere dava açan Epic Games, bu sefer gözünü YouTuber’lara dikti.

Yayımlanan dava dosyasında firmanın kişilere yöneltiği suçlar da ortaya çıktı. Açıklanan bilgilere göre YouTuber’lar ABD Telif Yasası’nın iki bölümünü ihlal etti. Ayrıca Fortnite ile yapılan oyun içi sözleşmelere aykırı davranıldığı ve haksız ve aldatıcı ticaret uygulamaları ve haksız rekabet yöntemleri kullanıldığı gerekçesiyle suçlamalar yapıldı.

PUBG’de hile yapan ve satan 15 kişi tutuklandı!

Her iki isim de aslında YouTube’da Fortnite hile videoları ile tanınıyorlar. Kullandıkları hile ise genel olarak fareyi hareket ettirmeden otomatik olarak nişan alan ve ateş eden bir program. Lucas, videolarında hileleri tanıtıyor ve aynı zamanda hileyi satmak için izleyenleri web sitesine yönlendiriyordu. Epic Games, her iki isimden de yarattıkları zararı, mahkeme ve avukat masraflarını ödemelerini istiyor. Ancak şirketin kişilerden ne kadar tazminat istediği bilinmiyor.

Güney Kore hile kullanan kişilere 12 ay hapis cezası verdi! 

Daha önce de hile satan bir şahısa dava açan firma, bu konudaki kararlılığını sürdürüyor. Aslında bu tarz durumlar espor’un ve video oyunlarının gelişmesinin ardından yaşanmaya başlandı. Yeni ve popüler oyun firmaları, haksız yere oyuncuların hakkını gasp eden, hile kullanan veya satan kişilere artık sadece oyun içinden değil gerçek hayatta da çok sert tepki veriyorlar. Hatta bu durum bazı ülkelerde hapis cezasına kadar gidebiliyor.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fortnite