Connect with us

Espor

Erman İpci: “Sosyal medyada en çok takip edilen takım olmak istiyoruz”

Beşiktaş Esports’un yöneticisi Erman İpci, Platin dergisine konuştu.

Erman İpci: "Sosyal medyada en çok takip edilen takım olmak istiyoruz"

İş dünyası odaklı aylık dergi Platin, Ağustos 2020 sayısında esporu ekosistemini konu aldı. Bu konu kapsamında ise 2015 yılında dünyada espor branşı açan ilk geleneksel spor kulübü olan Beşiktaş’ın espor yöneticisi Erman İpci ile bir röportaj gerçekleştirildi.

Platin’in sorularını yanıtlayan İpci, Türkiye’de ciddi bir genç nüfus olduğunu belirtirken, bu nüfus içinde büyük bir kısmın futbol veya basketbol gibi sporları izlemeyi bırakmış olduğunu ve bu kesime hitap edebilmek için 5 yıldır ciddi anlamda yatırım yaptıklarını söylüyor.

League of Legends, PUBG, Zula ve FIFA alanlarında faaliyet gösteren takımın yöneticisi, var oldukları bütün platformlarda ahlaklı sporcular ile takımlar oluşturup Beşiktaş markasının her alanda zirvede olmasını hedeflediklerini, oyuncular ve içerik üreticiler ile yeni mecraları en iyi şekilde kullanıp sosyal medyada en çok takip edilen takım olmak istediklerini söyledi.

Erman İpci Platin ekibi ile yaptığı röportajın sonunda esporcu olmak isteyen gençlerin bu hayallerini gerçekleştirmek için derslerini ve okullarını küçük yaşlarda bırakmamaları gerektiğine dikkat çekti.

Röportajın tam haline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Twitch’e yaptığı 20.000 dolarlık ödemeyi geri aldı

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor