Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESEA 2021 için büyük değişiklikler!

ESEA 2021 için önemli güncellemeler yaptı bunlardan çoğu Ligi ilgilendiriyor.

ESEA yeni yılda  büyük bir güncelleme getireceğini ve büyük ölçüde sistemlerinin değiştiğinin haberini verdi.

Her bir sene içerisinde 3 sezon olacak şekilde düzenlenmiş bir sisteme sahip olan ESEA; bu kararlarını oyuncuların istekleri doğrultusunda yükselteceğini ve sene içerisinde toplamda 4 sezona çıkaracaklarını belirttiler. En büyük nedenlerinden birisi ise ara sezonların rekabetsiz geçtiği yönünde. Hem bu sayede oyuncular daha fazla ödül kazanıp daha fazla rekabet edebilecekler. Sezon tarihleri ise şu şekilde;

  • Sezon 36: Ocak – Nisan
  • Sezon 37: Mayıs – Temmuz
  • Sezon 38: Ağustos – Ekim
  • Sezon 39: Ekim – Aralık

Bunların dışında ESEA Premier uygulaması ESL Pro League katılımını yüksek ölçüde etkileyecek. 4 sezonda da ESL Pro League Elemeleri ve DH Open Elemeleri Davetleri yapılacaktır.

Dört sezona yapılan değişiklik ESEA liginin en yüksek bölümü olan Premier bölümü için de geçerli olacak, eski adıyla MDL, bu da “eğitim sezonunun” kaldırılmasıyla sonuçlanacak. Avrupa ve Kuzey Amerika’daki dört sezonun tamamı, kazananı bölgesel bölümleri aracılığıyla doğrudan bir sonraki ESL Pro League sezonuna katılmaya hak kazanacak. Hak kazanan takımların 2 tanesi Avrupa ve 2 tanesi Asya bölgesinden olacak. Açıklamalara göre şuanlık Premier bölümü için küresel mücadele olmayacak.

ESEA Season 34: Advanced Division - Europe - Liquipedia Counter-Strike Wiki

 Bir başka önemli değişiklik ise turnuva içeriği ve ödülleri;

4 sezona geçişle birlikte Takımlar 2 gruba ayrılacak ve BO3 şeklinde oynanacak, her 2 grubunda ilk 4 takımı aynı şekilde BO3 oynayıp birinci takımı belirleyecek.

Ayrıca, her sezon için para ödülü, sezon başına 100.000 $’a  çıkarılacak ve sırasıyla AB ve NA için ilk sekize bölünecek.

ESEA Premier için son güncellemelerden birisi ise; kapsama kalitesinde bir artış olacaktır. Amaç, uzak bir sanal stüdyo aracılığıyla her haftanın öne çıkan maçlarını Salı günü (2 Şubat’tan itibaren) yayınlamak ve salgının engellemeyeceği bir şekilde playofflar için tam bir stüdyo prodüksiyonu yapmak. Öne çıkan maçlar, gelişmiş yayın kalitesiyle daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmak için ESL’nin resmi Twitch CS kanalında gösterilecek. Bu, ESL CS’nin sosyal medya kanallarından canlı yayınla desteklenecektir.

ESEA introduces visibility to Matchmaking Rating, Rank S/G rework, 5v5 Cash Cups, and more!

 Bir başka güncelleme ise;

ESEA Rank S gibi bireysel yarışmalardan daha takım temelli olmasına karşı yapılan destek olacaktır. Lig formatında duyurulan değişikliklerin yanında, bu nedenle tüm ödül paralarını Rank S’den Nakit Kupalara taşınacak. Dereceli oyun için yeni bir ödül yapısı geliştiriliyor (daha fazla ayrıntı yakında açıklanacak).

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive