Connect with us

Espor

ESEA Season 27 MDL Global Challenge şampiyonu BIG oldu

ESEA Season 27 MDL Global Challenge sonuçlandı.

Dünyanın en önemli CS: GO ligi olarak kabul edilen ESL Pro League‘in bir alt turnuvası olan ESEA Season 27 MDL Finalleri’nde şampiyon BIG oldu.

4 ayrı bölgede 4 ayrı turnuva şeklinde düzenlenen ESEA Season 27 MDL turnuvasının finalleri geçtiğimiz Cuma günü İngiltere’nin Leicester şehrinde düzenlenmeye başladı ve dün oynanan final maçıyla sonuçlandı. Turnuvada Brezilya şampiyonu, Avustralya şampiyonu, Avrupa ve ABD’den de başarılı olmuş 3’er takım olmak üzere toplam 8 takım şampiyonluk için büyük bir mücadele gösterdi. Finalde ise yarı finalde Windigo’yu eleyen Alman ekibi BIG ve ABD ekibi eUnited’ı eleyen Rusya temsilcisi Spirit karşılaştı. bo3 formatında oynanan final serisi saat 20.45’de başladı. İlk harita Alman ekibi tarafından Overpass olarak belirlendi. İlk yarıyı 8-7 önde kapatan gobb’nin takımı ikinci yarıda da iyi performansını devam ettirdi ve maçtan 16-9 galip ayrıldı. Seriyi 1-0’a getiren BIG, şampiyonluğa bir adım yaklaşmış oldu.

İkinci harita ise Spirit tarafından Nuke olarak belirlendi. Şampiyonluk şansını devam ettirmek isteyen Spirit, ilk yarıyı 11-4 önde kapattı. Buna rağmen pes etmeyen Alman temsilcisi, mükemmel bir geri dönüşe imza atarak maçtan 16-14 galip ayrıldı. Seriyi 2-0’a getiren BIG, şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyon takımda Johannes “nex” Maget, sergilemiş olduğu 56 öldürme 27 ölümlük performansıyla final serisine damgasını vurdu. Spirit takımından Dmitriy “Dima” Bandurka ise sergilediği 25 öldürme 42 ölümlük performansıyla büyük hayal kırıklığı yarattı. Türk asıllı Alman oyuncu Fatih “gobb” Dayık ise 37 öldürme 35 ölümlük bir performans sergiledi.

BIG şampiyonluğuyla sona eren turnuvada ne kadar ödül dağıltıldı?

Turnuvada toplam $50.000 ödül dağıtıldı. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Alman ekibi, $18.000 ödülün sahibi olurken Spirit ise $10.000 ödülle turnuvayı tamamladı. Turnuvada diğer takımlara ise $2.000-$5.000 arası ödüller dağıtıldı.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor