Connect with us

Espor

Eski Barcelonalı futbolcu Mascherano, espor sektörüne adım atıyor

Eski Barcelona'lı futbolcu Espor sektörüne adım atıyor

Eski FC Barcelona futbolcusu Arjantinli Javier Mascherano, eSports Planet adlı Latin Amerika’daki bir espor ajansı ile ortaklık yaparak sektöre adımını atıyor. Mascherano’nun esporlardaki hedefi Latin Amerika toplumu için hem futbol hem de espor içeriği ve turnuvaları geliştirmek.

Javier Mascherano, espor sektörüne girişi hakkında şunları söyledi: “Avrupa, ABD ve APAC bölgelerinde içeriğin önemini çok biliyoruz ama Latam büyümekte olan bir bölge. Latam’da bu alana öncülük etmek için farklı ortaklarla çalışmak isteyen bir ajans olarak olanaklarımız konusunda oldukça eminim.”

Latin Amerika’da Espor sektörüne yapılan yatırımlar artıyor

ESports Planet’in CEO’su Robert Borrego da ortaklık konusunda sözlerini şöyle sürdürdü: “Latin Amerika’daki elektronik sporları geliştirmek için Javier’le güçlerimizi birleştirmekten büyük gurur duyuyoruz. Futbolla ilgili gelişmeler ve turnuvalarımızda insanların dikkatini çekmek çok önemli olacak. ”

ESports Planet’in bazı çalışmalarında, turnuvaları geliştirme ve ileri yıllarını hedeflemek isteyen sporcular için danışmanlık hizmeti yer alıyor. Ajans, Arjantin’de bulunuyor ve zamanla Latin Amerika’da genişlemek istiyor.

Mascherano’nun esporlara katılımı, FC Barcelona’nın endüstriye girişinden kısa süre sonra geldi. Katalan futbol kulübü, eFootball.Pro (Başkanı ve Kurucusu Gerard Piqué) ve Konami tarafından organize edilen ve uluslararası takımlarla rekabet eden bir yarışmada yer almıştı.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor