Connect with us

LoL

Eski Dünya Şampiyonu IMP, LGD Gaming’den ayrılıyor

Eski şampiyon yeni takım arayışında.

Eskiden Dünya Şampiyonluğu da yaşan Imp, 4 yıllık maceranın ardından LGD Gaming’den ayrılıyor. Takımın sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili açıklamalar yapıldı.

“Bugün çok üzgünüz, 1247 gün LGD forması giydikten sonra Imp, bugün takımdan ayrıldı. Azimle geçen bir kaç yılı unutmayacağız ve her zaman en iyi anılara sahip olacağız.” ifadeleri ile Twitter’dan ayrılışı doğruladı ve ADC oyuncusuna veda etti.

Imp Dünya Şampiyonu olmuştu

Ünlü oyuncu, Sezon 4 Dünya Şampiyonası‘nı kazanan Samsung White ekibinin bir parçasıydı. Finalde Star Horn Royal Club’ı 3-1 yenerek “Dünya Şampiyonu” unvanını kazanan deneyimli ADC, daha sonra LGD’de yer almak için Ekim 2016’da organizasyonundan ayrıldığını açıklamıştı.

LGD’ye katıldıktan sonra ise 4 yıl içinde değişik başarılara sahip oldu. O ve ekibi Dünya Şampiyonası’nda yer alabilmek ve LPL’nin en iyi takımı olabilmek için 2015 Yaz Playoff’larını kazandılar. Turnuvayı 9. sırada bitirdiler. Ancak takımın bir kere dibi görmesinden sonra bir daha toparlanma fırsatı olmadı.

Daha yakın geçmişte ise oyuncu takımıyla beraber LPL Doğu Bölgesi’nin 2018 Spring Split’ini 6. sırada bitirdi. Takım oynadığı oyunun 19 tanesinden sadece 6 tane kazanabildi.

Imp’nin hangi takıma gideceği şu an belirsiz. Bir Kore Espor Haber Sitesi’ne göre Koreli oyuncunun ülkesine geri dönmek istemediğini ve LPL için Çin’de kalmaya devam edeceğini yazdı.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL