Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL, Aralık ayında LAN turnuvası ile sahnelere dönmeyi planlıyor! İlk turnuva Köln’de!

2020 yılının sonunda LAN turnuvası planı! Köln şehrinde düzenlenecek turnuva ile LAN hasreti son bulabilir!

ESL, Aralık ayında LAN turnuvaları ile dönmeyi planlıyor! İlk turnuva Köln'de!

ESL açısından 2020 yılı adeta bir kabus gibiydi. Korona virüsü salgınının CS:GO’yu ağır bir şekilde vurması, ESL tarafından düzenlenen sayısız organizasyonun da iptal olmasına neden oldu.

Bu organizasyonların en büyüğü ise Major turnuvalardı. 2 farklı Major turnuvanın da iptal olması ile 2013 yılından bu yana ilk defa bir yıl, Major turnuva olmadan son bulacak. ESL tarafından yapılan açıklamalar ise biraz olsun CS:GO sahnesine umut aşılayacak gibi.

Intel Extreme Masters, yani kısaca IEM turnuvaları ile birlikte güz aylarına damga vurmayı planlayan ESL, ilk olarak Ekim ayında IEM New York 2020 ile perdeyi açacak. Online olarak düzenlenecek bu turnuvanın ardından Kasım ayında ise IEM Beijing-Haidian 2020 gösteri devam edecek. Yine online aşamada mücadelelere sahne olacak bu turnuva da, IEM New York 2020 gibi 32 takıma kapılarını açacak ve farklı bölgelerde mücadele edecek takımlar, 250 Bin Dolar ödül havuzundan en büyük payı kapmak için ter dökecek.

Aralık ayında LAN turnuvası planı!

Aralık ayında ise son darbeyi vurmak isteyen ESL, 500 Bin Dolar ödül havuzu bulunacak olan IEM Global Challenge 2020’yi Almanya’nın Köln şehrinde düzenlemeyi planlıyor. 15-20 Aralık tarihlerinde düzenlenmesi planlanan turnuva, direkt olarak davet alacak 8 takımın mücadelesine sahne olacak. Bu takımların tümü, form olarak zirvede yer alan ve “dünyanın en iyi takımları” olarak nitelendirilen ekipler olacak.

Yine de tüm bu planlar, Korona virüsü salgınının durumuna göre değişebilir, iptal edilebilir veya olumlu gelişmeler olması durumunda erkene dahi çekilebilir. Bakalım ESL’in planladığı gibi CS:GO, LAN turnuvaları ile Aralık ayında izleyicilerle buluşabilecek mi?

Cloud9, CS:GO kadrosunu tamamen değiştirmeye karar verdi

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive