Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL CSGO’dan “Louvre Anlaşması”!

ESL CSGO, 13 takımla “Louvre Anlaşması” imzaladı!

esl louvre

ESL bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile, 13 ayrıcalıklı takımla “Louvre Anlaşması” adında bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Anlaşmanın özeti, takımlara ESL Pro Liginde uzun soluklu lig slotu hakkı.

Bu anlaşmanın yapıldığı takımlar ise Astralis, Complexity, Evil Geniuses, ENCE, FaZe Clan, Fnatic, G2 Esports, Mousesports, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, Team Liquid, Team Vitality, 100 Thieves.

esl-louvre

FaceIt tarafından yürütülen FLASHPOINT organizasyonunun ortasında ESL bu 13 takımla Louvre Anlaşması imzalayarak güçlü bir ortaklık kurdu. ESL ve Dreamhack ile bu takımlar, yepyeni bir ESL Pro League sahnesinde mücadele edecek. Bu 13 takımın anlaşmadan çıkarları ise yeni turnuvalara direkt davet edilecek olmaları. Louvre Anlşaması yukarıdaki görselde yer alan 13 takıma, diğer görseldeki takımların katılımı ile 24 takımlık yepyeni bir formatın tasarlanmasını sağladı. Sezon 11 için anlaşma imzalamayan diğer 11 takım turnuvaya davet edildi fakat Sezon 12’den itibaren sadece anlaşmayı imzalayan 13 takım kesin davet edilecek. Geriye kalan 11 takım da ESL World Ranking ya da Mountain Dew League Elemeleri gibi etkinlerde göstereceği başarılarla katılabilecek.

Louvre’u imzalayan takımlar sadece ESL etkinlikleri için uzun soluklu bir slot hakkıyla kalmayacak, ayrıca bir bakıma organizasyonun ortağı sayılacak ve etkinlik gelirlerinden pay alacak. Buna benzer bir sistem Türkiye’de VFŞL’de de partnerlik sistemine geçildiğinde uygulanmıştı.

ESL Pro League sistemi değişti!

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive