Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL India yaşanan hile skandalı sonrasında bir açıklama yayınladı

Konuyla ilgili bir açıklama da ESL India’dan geldi.

Geçtiğimiz günlerde eXTREMESLAND 2018 turnuvasında yaşanan hile skandalıyla ilgili bir açıklama da ESL India yönetiminden geldi.

Resmi sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yayınlayan ESL India, geçtiğimiz günlerde yaşanan hile skandalı sonrasında ESL India Premiership Fall Finalleri‘nde kullanılan sürücülerle alakalı bir inceleme başlattı. Bu kararla birlikte 13-14 Eylül’de düzenlenen turnuvada yer alan 4 takımın 20 oyuncusunun kullandığı sürücüler incelendi. Daha sonrasında ise hile skandalıyla gündeme gelen eski OpTic India oyuncusu Nikhil “forsaken” Kumawat‘ın bu turnuvada da hile kullandığı ortaya çıktı. Diğer sürücülerde ise herhangi bir hileye rastlanmadı. forsaken’in hile kullandığının tespitiyle birlikte gerekli yerlere başvurular yapıldı. Yapılan başvuruların en başında ise Esports Integrity Coalition (ESIC) geliyor.

Bildiğiniz üzere Çin’in Şangay kentinde eXTREMESLAND 2018 CS: GO turnuvası düzenlenmişti. Turnuvanın C grubunda yer alan OpTic India, eleme maçında Vietnam ekibi Revolution ile karşılaşmış ve maçın ikinci haritasında uzun süren bir teknik mola kullanılmıştı. Mola esnasında hile kullandığından şüphe edilen OpTic India oyuncusu Nikhil “forsaken” Kumawat’ın bilgisayarı kontrol edilmek istenmiş fakat oyuncu görevliyi engelleyerek hileyi bilgisayarından silmişti. Daha sonrasında yapılan incelemelerde ise oyuncunun hile kullandığı tespit edilmiş ve OpTic India takımı turnuvadan diskalifiye edilmişti. OpTic India, konuyla ilgili yaptığı açıklamada takımda yer alan tüm oyuncularla da yolların ayrıldığını kamuoyuyla paylaşmıştı. Konuyla ilgili daha fazla detaya alttaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: “CS: GO hile skandalı: OpTic oyuncusu offline turnuvada hile yaparken yakalandı”

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive