Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Latin America League Season 1 sonuçlandı

Dallas’a gidecek son takım belli oldu.

00Güney Amerika bölgesinin üst düzey CS: GO takımları arasında gerçekleştirilen ESL Latin America League Season 1, gece oynanan final maçıyla sonuçlandı.

Brezilya’nın iki yükselen ekibi FURIA ve Sharks, bo5 formatında ve LAN ortamında karşı karşıya geldi. 22.30’da başlayan bu uzun soluklu maç, son haritasına kadar büyük heyecana sahne oldu. İlk harita Sharks tarafından Mirage olarak seçildi. İlk yarıyı 12-3 gibi bir skorla önde kapatan Sharks, ikinci yarıda çok zorlansa da maçtan 16-14 galip ayrılmayı bildi. İkinci harita ise FURIA tarafından Inferno olarak belirlendi. İlk yarıyı 9-6 önde kapatan Sharks, maçı da 16-14 kazandı ve seriyi 2-0’a getirdi. Şampiyonluk şansını kaybetmek istemeyen FURIA, bu haritayı kazanmak zorundaydı. Öyle de oldu. Sharks’ın seçmiş olduğu Cobblestone haritasında ilk yarıyı 11-4 önde kapatan FURIA, maçtan 16-4 galip ayrıldı ve seriyi 2-1’e getirdi.

Dördüncü harita ise FURIA tarafından Cache olarak belirlendi. İlk yarısını 11-4 önde kapatan Sharks, ikinci yarıda da herhangi bir geri dönüşe izin vermedi. Maçtan 16-12 galip ayrılan Sharks, seriyi 3-1’e getirdi ve şampiyonluğunu ilan etti. Sharks, bu şampiyonlukla birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nin Dallas şehrinde yapılacak olan ESL Pro League Season 7 Finals turnuvasına katılmaya hak kazanan son ekip oldu. Sharks, turnuvanın ilk maçında Avrupa ekibi mousesports ile karşılaşacak.

ESL Latin America League Season 1 turnuvasında ne kadar ödül dağıtıldı?

Finalde galip gelen Sharks, bu turnuvadan katılım hakkı dışında başka bir gelir elde etmedi. Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan FURIA, $6.000 teselli ödülünün sahibi oldu. Turnuvada 3.-4. sırayı alan takımlar $2.400, 5. ve 6. takımlar ise $1.500 ödülün sahibi oldu.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive