Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL One Belo Horizonte: Space Soldiers’ın finaldeki rakibi belli oldu

Space Soldiers, Brezilya’ya gidebilmek için kader maçına çıkacak.

Temsilcimiz Space Soldiers’ın ESL One Belo Horizonte Brezilya yolundaki son engeli bugün oynanan yarı final maçı sonrası belli oldu. Gambit ve BIG takımları arasında oynanan maçı kazanan Gambit, temsilcimizin ardından finale yükselmeyi başardı.

ESL One Belo Horizonte

FaZe, SK, Liquid ve mousesports takımlarının direkt katılma daveti aldığı turnuvanın Avrupa Elemeleri bugün devam etti. Temsilcimiz Space Soldiers’ın da olduğu yarı final maçlarından ilk önce bizim maçımız sonuçlandı. 2-0 temsilcimizin üstünlüğü ile sonuçlanan maç sonrası finale yükselen ilk takım Space Soldiers oldu.

Space Soldiers vs. North maçı detayları

Finalde oynayacak olan bir diğer takım ise Gambit ve BIG takımları arasında oynanan maçta belli oldu. bo3 olarak oynanan maçlarda Gambit, BIG takımını 2-1 geçmeyi başardı. İlk harita olan Cobblestone’u 16-10 kaybeden Gambit, kalan Overpass ve Train haritalarını ise alarak finale yükseldi.

Finalin adı Space Soldiers vs. Gambit

Alınan bu sonuçların ardından finale yükselen iki takım da belli oldu. 14 Nisan saat 16:00‘da oynanacak olan final maçını kazanan ekip Brezilya’ya gidip, 200 bin dolarlık ödül için mücadele etmeye hak kazanacak.

İki takım GG:Origin’de karşı karşıya gelmişti

Gambit ve Space Soldiers, GG:Origin elemelerinde karşı karşıya gelmiş ve mücadeleyi 2-1 temsilcimiz Space Soldiers kazanmıştı. Bunun dışında her iki takımın birbirlerine karşı oynadıkları maçlarda Gambit takımı 10, Space Soldiers ise 7 kez galibiyet aldı. 3 maç ise uzatmalara gitti. Özellikle mirage haritasındaki Gambit üstünlüğünü göz önünde bulundurursak, rakibimizden mirage haritası seçimi gelebilir.

Gambit oynadığı son 5 karşılaşmadan 4 galibiyet 1 mağlubiyet aldı. Ancak Nisan’ın başında oynadığı maçlarda üst üste 6 mağlubiyet aldı ve performans olarak düşüş yaşadıkları bir dönemdeler. Bunu göz önünde bulundurarak, yapacağımız güzel harita seçimleri ile Gambit karşısında galibiyet almamız çok da zor olmayacaktır.

Space Soldiers da oynadığı son 5 karşılaşmadan 4’ünü kazanıp sadece bir tanesini kaybetti. Bu galibiyetlerden ikisi ise son dönemin formda takımlarından North karşısında alındı.

Space Soldiers ve Gambit arasındaki son maçın güzel anları

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive