Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL One Cologne 2020’de final günü!

ESL One Cologne 2020’nin Kuzey Amerika ayağında final günü!

ESL One Cologne 2020'de final bugün!

ESL One Cologne 2020 North America, turnuvanın Avrupa ayağının bir derece gölgesinde kalsa da yine de büyük ilgi gördü. 8 takımın bulunduğu turnuvada final günü geldi çattı.

Yarı finallere yükselmeyi başaran takımlar Liquid, Chaos, Evil Geniuses ve FURIA olmuştu. Özellikle FURIA ve Evil Geniuses arasındaki karşılaşmanın skoru merak edilirken, Chaos-Liquid maçının ise favorisi çoktan belliydi. Liquid’in favori olduğu karşılaşmaya çoğu kişi, ilk finalisti direkt olarak belirleyen maç olarak bakıyordu.

Chaos-Liquid karşılaşması bizleri tabii ki şaşırtmadı. Kuzey Amerika’nın devi Liquid, Inferno’da 16-13 ve Mirage’de 16-8’lik skorlar ile Chaos’u geçmeyi bildi ve adını finale yazdıran taraf oldu.

Favorinin belli olmadığı karşılaşmada ise Brezilya’nın yeni canavarı FURIA ile Tarik “tarik” Celik’li Evil Geniuses mücadelesi vardı. MIBR karşısındaki galibiyetleri ile Brezilya’da tahta oturan FURIA, Türk asıllı Amerikalı oyuncu tarik ve ekibi karşısında belki de bir adım öndeydi.

Fakat Evil Geniuses, rakibin seçtiği harita Vertigo’da büyük bir geri dönüşe imza attı. İlk yarıyı 6-9 geride kapatan Kuzey Amerikalılar, T tarafında ise Brezilyalıların defans hattını adeta dağıttı ve 16-10’luk skor ile ilk harita puanını elde etti. İkinci harita Nuke’te de tarik ile kanatlanan Evil Geniuses, yıldız ismin 28-15’lik performansı ile bu haritada da galip gelmeyi bildi ve 16-10 ile Nuke haritasının da galibi olan ekip adını finale yazdırdı.

Evil Geniuses – Liquid

Evil Geniuses ve Liquid arasındaki final karşılaşması, bugün saat 23:00’te ekranlara gelecek. Bakalım Kuzey Amerika’da şampiyonluğunu ilan eden ekip kim olacak?

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive