Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL One New York 2018 duyuruldu!

ESL, yeni turnuvası olan ESL One New York 2018’i duyurdu.

Dünyanın en büyük espor şirketlerinden ESL, ESL One kapsamındaki bir turnuvasını daha duyurdu.

Turnuvanın bir sonraki durağı ise Amerika Birleşik Devletleri’nin güzide şehirlerinden New York City olarak belirlendi. Turnuvanın 26-30 Eylül tarihleri arasında yapılacağı da açıklandı. Bu büyük etkinliğe ev sahipliği yapacak salon her zamanki gibi Barclays Center olarak belirlendi. Bildiğiniz üzere Barclays Center, NBA takımlarından Brooklyn Nets ve NHL takımlarından New York Islanders‘a da ev sahipliği yapıyor. Turnuvanın ödül havuzu ise tam $250.000.

https://twitter.com/ESLCS/status/986620259460411393?ref_src=twsrc%5Etfw

Turnuvada 8 takım mücadele edecek. 5 takım turnuvaya davet alarak katılacak, 3 takım ise eleme usulüyle turnuvaya dahil edilecek. Eleme tarihleri ve katılacak takımlar ile alakalı herhangi bir açıklamanın henüz yapılmadığını hatırlatmakta da fayda var. Davet alacak 5 takım da henüz açıklanmadı. Turnuvaya katılacak takımlar ilk önce çift eleme sisteminde mücadele edecek. Daha sonrasında ise bo3 formatında yarı final maçları oynanacak. Kazanan iki takım ise bo5 formatında büyük finalde mücadele edecek. Sadece yarı final ve final maçlarında seyirciler salonda bulunabilecek.

ESL One New York 2017’de neler olmuştu?

Avrupa ekibi FaZe Clan, ev sahibi Team Liquid‘i 3-0 gibi rahat bir skorla geçerek şampiyonluğunu ilan etmiş ve $125.457 ödülün sahibi olmuştu. FaZe Clan oyuncusu Nikola “NiKo” Kovač ise MVP ödülüne layık görülmüştü.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive