Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL One: Road to Rio Avrupa’da ilk finalist Astralis oldu

Astralis’in rakibi bu akşam belli olacak

astralis

Astralis, FaZe’e karşı oynadığı üst finali kazanarak turnuvada finale çıkan ilk takım olup konsolidasyon finalinden gelecek rakibini beklemeye başladı.

CS:GO’nun bir sonraki major turnuvasına katılım için puan toplanan turnuvanın Avrupa ayağında finale çıkan ilk takım Astralis oldu. NiP’i eleyerek üst finale gelen FaZe’i 2-0 mağlup ederek finaldeki yerini alan Danimarka takımı, alt braketin kazananını belirleyecek konsolidasyon finalinden kendisine rakip olarak çıkacak takımı bekliyor. Üst finali kaybeden takım FaZe’in ise finale çıkmak için bir şansı daha var. Bu akşam 21.00’de oynanacak olan FaZeG2 maçının kazananı, ilk finalist karşısında şampiyonluk için mücadele edecek.

İlginizi Çekebilir: FACEIT WINNERS League, dördüncü sezonu ile izleyicilerle buluşuyor!

Astralis’in 2-0 kazandığı üç maçlık seri, ezici olmasa da kesin bir üstünlükle ilk finalistin lehine sonuçlandı. dupreeh ve device’in yıldızlaştığı üst final serisinin maçları Dust 2 ve Inferno haritalarında oynandı.

FaZe’in seçtiği Dust 2 haritasında oynanan ilk maçın ilk yarısı 7-8’lik skorla FaZe’in lehine sonuçlandı. T tarafında bir rauntla geride kalan Astralis, ikinci yarıda dizginleri eline alarak maçı 16-12 kazanıp seriyi 1-0’a getirmesini bildi.

Astralis’in seçimi olan Inferno’daki ikinci maçta da galip olan takım değişmedi. 10-5 kazandıkları ilk yarının üzerine maçı salmayıp 16-7’lik skorla kazanan Danimarka devi, seriyi 2-0 kazanıp finale çıktı.

İlginizi Çekebilir

DreamHack, birçok turnuva ile geri dönüyor!

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive