Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL One: Road to Rio Avrupa’da şampiyon 3-0 ile Astralis oldu

Astralis, G2’yu maç vermeden mağlup etti

IEM Katowice 2020'de ilk yarı finalist Astralis!

ESL One: Road to Rio CS:GO turnuvasının Avrupa ayağının şampiyonu finali namağlup kazanan Danimarkalı takım Astralis oldu.

ESL One: Rio turnuvasına katılım için puan kazanılan turnuvanın Avrupa ayağında şampiyon takım favori Astralis oldu. Danimarkalı dev, sadece bir mağlubiyetle çıktığı üst braketi namağlup tamamlayarak ilk finalist olmuştu. Beş maç üzerinden oynanacak olan final serisine üst braketten katıldığı için bir haritalık avantajı elinde bulunduran takımın rakibi ise G2 olmuştu.

İlginizi Çekebilir: ESL One: Road to Rio Avrupa’da finalin adı Astralis – G2!

Astralis, bu avantajı gayet iyi kullandı ve 1-0 önde başladığı seriyi oynanan ilk iki maçı kazanarak olabilecek en erken şekilde bitirdi. Device, sergilediği performansla seri boyunca dikkat çeken isim oldu.

Serinin ilk maçı Nuke haritasında oynandı. Device’ın gösterdiği performansla öne çıktığı maçın ilk yarısı 9-6 Astralis lehine sonuçlandı. Şampiyon takım, CT tarafına geçtikten sonra ikinci yarıda rakibine raunt bile vermeden maçı bitirdi. Seri böylece üst braket avantajıyla da birlikte 2-0’a gelmiş oldu.

Oynanan ikinci maçta ezici bir galibiyete şahitlik etti izleyiciler. Astralis, 16-2 bitirdiği Vertigo maçıyla birlikte seriyi 3-0’a getirerek şampiyonluğu kazandı.

Şampiyon takım, 33.000 doları kasasına koydu ve 1.600 turnuva puanını kazandı.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive