Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL One: Road to Rio CIS ayağının şampiyonu Spirit oldu!

CIS şampiyonu Spirit oldu!

spirit

Sonraki CS:GO major turnuvası için puan toplanan turnuva Road to Rio’nun CIS bölgesi ayağında şampiyon takım Spirit oldu.

ESL One: Road to Rio, ESL One: Rio turnuvasına katılım için puan toplanan, birçok farklı bölgede gerçekleştirilen bir turnuva. Kuzey Amerika’da sonuçlanmış, Avrupa’da da sonu yakın olan bu turnuvada bağımsız devletler topluluğu ayağının galibi Spirit oldu. Şampiyon takım, finalde karşısına çıkan Winstrike’ı üç maçlık seride 2-0 mağlup ederek hedefine ulaştı.

Üç maçlık serinin ilk maçının oynandığı harita Dust 2 oldu. Şampiyon takımın 16-13 kazandığı maçta ilk yarıyı çok güçlü oynayamayan Spirit, ikinci yarıda dizginleri eline alarak maçı kazanmasını bildi.

Serinin ikinci ve son maçı ise Nuke haritasında oynandı. Maça diğer maçın aksine hızlı başlayan şampiyon, 5-0’lık üstünlüğü eline almasının ardından ilk yarıyı 8-7 galip bitirdi. İkinci yarıda 11-11’de eşitlenen skorun ardından kendine gelen şampiyon, daha raunt vermeden maçı 16-11 bitirdi.

Seriyi 2-0’lık skorla kazanan takım favori takım oldu. Kazanması pek beklenmeyen Winstrike, düşük beklentilere rağmen güzel bir oyun ortaya koysa da galibiyet için yeterli olmadı.

ESL One: Road to Rio Avrupa’da finalin ismi Astralis – G2 oldu!

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive