Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL One: Road to Rio grupları açıklandı! İşte Major yolundaki gruplar!

ESL One: Road to Rio grupları açıklandı! Major yolundaki gruplar ve ayrıntıları haberimizde!

ESL One: Road to Rio grupları açıklandı! İşte Major yolundaki gruplar!

COVID-19 Korona virüsü salgını nedeniyle CS:GO’da da tüm turnuvalar online aşamaya taşınmış ve birçok turnuva da iptal olmuştu. VALVE tarafından yapılan açıklamayla ile yılın ilk Major turnuvası ESL One Rio Major’un ertelendiği ve sonbaharda düzenleneceği duyurulmuştu. İkinci Major turnuvanın iptal olduğu ve tek Major’un izleyici karşısına çıkacağı 2020 yılında ESL, turnuvaya katılmak için tüm sistemi değiştirdi.

Yeni sistem: Road to Rio!

Brezilya’nın Rio de Jeneiro şehrinde düzenlenecek olan Major için yeni sistem getiren organizatörler, turnuvanın eski sisteminde yer alan açık eleme, kapalı eleme ve sonrasındaki Minor sistemini saf dışı bıraktı. Yeni sistem ile ilgili ayrıntıları aşağıdaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Ödül havuzu 2 Milyon Dolara yükseldi!

Major sayısının 2’den bire indirilmesiyle ana turnuvanın ödül havuzu da iki katına çıktı ve 1 Milyon Dolardan 2 Milyon dolara yükseldi. Dev ödül havuzlu turnuvaya katılacak takımlar ise 6 ayrı bölgede Road to Rio sisteminde mücadele edecek.

ESL One: Road to Rio takımları!

Elemelerde mücadele edecek takım sayıları ise yukarıdaki şekildeydi. Bu bölgelerde mücadele edecek gruplar ise yapılan açıklama ile belli oldu.

 

Avrupa bölgesinde mücadele eden Özgür “woxic” Eker’li mousesports, 8 takımın bulunduğu B grubunda yer aldı. Grupta mouz’un rakibi olarak görülebilecek ekipler ise FaZe Clan ve G2. A grubuna göre oldukça kolay görünen bu gruptan bakalım temsilcimiz ve ekibi Major yolunda sağ çıkabilecek mi?

ESL One: Road to Rio’da Avrupa ve Kuzey Amerika elemeleri 22 Nisan’da başlayacak. CIS bölgesi elemeleri ise 30 Nisan tarihinde izleyici karşısına çıkarken, Asya bölgesinde ise 6 Mayıs’ta başlayacak elemeler sonucu takımların yola devam edip etmeyecekleri belli olacak.

 


 

İlginizi çekebilir:

Windigo Gaming WESG 2019 ödemesini alamıyor! Ödenmeyen para 500 Bin Dolar!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive