Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Pro European Championship turnuvasında şampiyon belli oldu

ESL Pro European Championship tamamlandı.

Polonya’nın Poznan şehrinde düzenlenen ESL Pro European Championship CS: GO turnuvasında şampiyon belli oldu.

Ülkemiz ekiplerinden No Quarter Cartel‘in de online elemelerinde yer aldığı fakat 12 takım arasında 11-12. sırayı elde ettiği turnuvanın LAN etabına 4 takım katıldı. Polonya’nın yükselen ekiplerinden AGO, Epsilon ve LDLC’nin yanı sıra ALTERNATE aTTaX de turnuvada mücadele etti. Finale kalan takımlar ise AGO ve LDLC oldu. bo5 formatında oynanan final karşılaşması bugün saat 15.00’da başladı. Upper bracket aşamasından finale katılan AGO, seriye 1-0 avantajlı başladı. İkinci harita olan Train’i LDLC ekibi 16-10 kazanarak seriyi 1-1’e getirdi. Üçüncü harita ise Overpass olarak belirlendi ve bu haritada da 16-6 LDLC üstünlüğü vardı. Seriyi 2-1’e getiren Fransız ekibi bir harita daha kazanması durumunda şampiyonluğunu ilan edecekti. Dördüncü harita olan Mirage’i kazanmak zorunda olan AGO, 16-8 kazandı ve seriyi 2-2’ye getirerek şampiyonluk umutlarını son maça taşıdı.

bo5 formatındaki serinin son maçı ise Dust2’de oynandı. İlk yarıyı 10-5 önde kapatan LDLC ekibi ikinci yarıda da geri dönüşe izin vermeyerek maçtan 16-7 galip ayrıldı. Seriyi 3-2’ye getiren LDLC, şampiyonluğunu ilan etti. Final serisine ise LDLC oyuncusu François “AmaNEk” Delaunay‘ın sergilediği performans damga vurdu. 4 maçta 54 kez ölen oyuncu, tam 82 kez öldürdü ve seride en fazla ratinge ulaşan oyuncu oldu. AmaNEk’in ratingi ise 1.40. AGO takımından Mateuzsz “TOAO” Zawistowski‘nin performansı ise tam bir hayal kırıklığıydı. 43 öldürme 72 ölümle oynayan TOAO, 0.72 rating elde edebildi.

https://twitter.com/TeamLDLC/status/1051504837890908160

ESL Pro European Championship turnuvasında ne kadar ödül dağıtıldı?

Bu galibiyetle birlikte turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan LDLC, tam $40.514 ödülün de sahibi oldu. Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan AGO ise $23.151 ödülü kasasına ekledi. Turnuvanın toplam ödül havuzu ise $81.028.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive