Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Pro League S7 Finalleri: Şampiyon Astralis oldu

Final maçı büyük heyecana sahne oldu.

Dünyanın en önemli CS: GO ligi olarak kabul edilen ESL Pro League‘de 7. sezon finalleri şampiyonu Astralis oldu.

15 Mayıs tarihinde başlayan final turnuvası, dün akşam saat 21.20’de başlayan final serisiyle sonuçlandı. Finalde Danimarka’nın güçlü ekibi Astralis ile Kuzey Amerika ekibi Team Liquid karşı karşıya geldi. bo5 formatında oynanacak final serisi son anına kadar büyük heyecana sahne oldu. İlk harita Liquid tarafından Dust2 olarak seçildi. Astralis, inanılmaz bir oyun sergileyerek ilk yarıyı 14-1, maçı da 16-1 kazandı ve seride 1-0 öne geçti. İkinci harita Danimarka temsilcisi tarafından Nuke olarak belirlendi.İlk yarıyı 9-6 önde kapatan Astralis, ikinci yarıda da skor avantajını korudu ve 16-14 galip ayrıldı. Seri 2-0’a gelirken Astralis, şampiyonluğa bir adım daha yaklaşmış oldu. Üçüncü harita Liquid tarafından Mirage olarak belirlendi. Şampiyonluk şansını korumak isteyen Liquid, bu maçı kazanmak zorundaydı. İlk yarıyı 8-7 önde kapatan Danimarka ekibi, ikinci yarıda geriye düştü ve maç 16-14 Kuzey Amerika temsilcisi lehine sonuçlandı. Seriyi 2-1’e getiren Liquid, seride “ben de varım!” dedi.

Dördüncü harita Astralis tarafından seçilen Inferno idi. İlk yarıda 10-5 Team Liquid üstünlüğü vardı. İşi son haritaya bırakmak istemeyen Danimarka ekibi, geri dönüşe imza attı ve maçtan 16-12 galip ayrıldı. Seriyi 3-1’e getiren Danimarka ekibi ESL Pro League Season 7 Finalleri’nde şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyon takımın oyuncularından Nicolai “dev1ce” Reedtz, 92 öldürme 62 ölümlük performansıyla galibiyete en çok katkıda bulunan isim oldu. Team Liquid’in genç yeteneği Russel “Twistzz” Van Dulken ise sergilediği 61 öldürme 79 ölümlük performansıyla kendisinden beklenenin çok altında bir performans sergileyerek listede sonuncu sıraya yerleşti.

MVP ödülü dupreeh’in!

ESL Pro League Season 7 Finalleri’nde MVP ödülü şampiyon Astralis takımının yıldız oyuncularından Peter “dupreeh” Rasmussen’in oldu. Oyuncu, turnuva boyunca sergilediği performans ile 2.0 üzerinden 1.31 rating puanı almıştı. Takım arkadaşı olan Nicolai “dev1ce” Reedtz’in rating puanının 1.33 olduğunu hatırlatmakta da fayda var. Bu ödül ise dupreeh’in kazandığı ilk MVP ödülü oldu.

Astralis şampiyonluğuyla tamamlanan turnuvada ne kadar ödül dağıtıldı?

Turnuvada toplam $500.000 ödül havuzu bulunuyordu. Şampiyon takım bu ödül havuzunun yarısını yani $250.000‘ını kasasına ekledi. İkinci olan Team Liquid ise tam $110.000 ödülle turnuvayı tamamlamış oldu. Temsilcimiz Space Soldiers ise $22.000 ödül kazanarak Türkiye’ye döndü.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive