Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Pro League Season 7’de grup aşamaları tamamlandı

Finallerde mücadele edecek 15 takım belli oldu.

Dünyanın en önemli CS: GO liglerinden birisi olarak kabul edilen, hatta belki de en önemlisi olan ESL Pro League Season 7‘de grup aşamaları bu gece tamamlandı.

Grup aşamaları sonucunda toplamda 16 takım, Amerika Birleşik Devletleri’nin Dallas şehrinde yapılacak olan ESL Pro League Season 7 Finalleri‘ne katılmaya hak kazandı. ESL Pro League’deki grup aşamaları toplam 3 bölgede düzenlendi. Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya-Okyanusya. Gelin isterseniz bu bölgelere teker teker göz atalım:

1- Avrupa

Avrupa’da yapılan grup aşamalarına toplam 14 takım katıldı. Her takım rakiple 2 maç olmak üzere toplam 26 maça çıktı. Bu 26 maç sonunda ise birinciliğe ulaşan taraf 18 galibiyetle mousesports oldu. ESL Pro League’e katılan ilk ve tek temsilcimiz Space Soldiers ise, oynadığı maçlarda toplam 15 galibiyet alarak turnuvayı beşinci sırada bitirdi ve Dallas’a gitmeye hak kazandı. Şunu da belirtmeliyiz ki Space Soldiers, Avrupa’da Dallas’a gitmeyi garantileyen ilk takım oldu. Daha sonrasında finalleri garantilemenin vermiş olduğu rahatlık, temsilcimizin performansında düşüş yaratsa temsilcimiz turnuvayı 5. sırada tamamlamayı bildi. Yurt dışındaki gururlarımızdan Özgür “woxic” Eker‘in de formasını giydiği HellRaisers, 26 maçta 13 galibiyet ile 7. sırada yer aldı ve finallerde yer almaya hak kazandı. Avrupa bölgesinden toplam 7 takım finallere gitmeye hak kazandı.

2- Kuzey Amerika

Kuzey Amerika’da düzenlenen grup aşamalarına ise toplam 12 takım katıldı. Turnuvaya katılan her bir takım turnuva boyunca 22 maçta mücadele etti. Turnuva boyunca sergilediği müthiş performansla 20 galibiyet elde eden ABD temsilcisi Team Liquid oldu. Türk asıllı gururumuz Tarık “tarik” Çelik‘in de formasını giydiği Cloud9 ise toplamda 13 galibiyetle 4. sırayı elde etti ve finallere katılmaya hak kazandı. Bölgenin en önemli ekibi olarak görülen SK Gaming ise 22 maçta sadece 12 galibiyet elde edebildi. Bu performans bile SK’in 6. sırada yer alıp finallere katılmasına yetti. Kuzey Amerika bölgesinden toplam 6 takım finallere gitmeye hak kazandı.

3- Asya-Okyanusya

Bu bölgelerde düzenlenen grup aşamalarında ise 8 takım mücadele etti. Dörder takımdan iki grup halinde yapılan elemelerden sonra playoff süreci başladı. Şampiyonluğunu ilan eden MVP PK ve finalde mağlup olan Grayhound da Dallas’a gitmeye hak kazanan diğer ekipler oldu.

ESL Pro League Season 7 Finalleri ne zaman başlayacak?

Turnuvanın finalleri 14 Mayıs’ta başlayacak ve 20 Mayıs’ta oynanacak olan final serisiyle sona erecek. Turnuvanın toplam ödül havuzu ise tam $750.000. Birincilik ödülünün de $250.000 olduğunu hatırlatmakta fayda var.

 

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive