Connect with us

Espor

ESL Pro League Season 9: XANTARES’li BIG bir üst tura yükseldi

XANTARES önderliğindeki BIG, bir üst tura yükselerek ESL Pro League Season 9 Finalleri’ne katılma şansını sürdürdü.

İngiltere’nin Leicester şehrinde düzenlenen ESL Pro League Season 9‘da yerli yıldızımız XANTARES‘in de formasını giydiği BIG, bir üst tura yükseldi.

Grup aşamasının ilk iki karşılaşmasında 1 galibiyet 1 mağlubiyet elde eden Alman ekibi, gruptaki üçüncü ve son karşılaşmasında ise Danimarka devi Astralis ile karşılaştı. TSİ 23.00’da başlayan seri bo3 formatında oynandı. İlk harita BIG tarafından Dust2 olarak belirlendi ve bu haritanın kazananı 16-10’luk skorla Astralis oldu. Seride 1-0 öne geçen Dünya devi, ikinci harita olarak Inferno’yu tercih etti. Maç sonunda eşitlik bozulmadı ve ikinci harita uzatmalara gitti. Uzatmalarda 19-17 kazanan BIG, seriyi 1-1’e getirdi.

Üçüncü ve son harita Overpass idi. Bu haritada Astralis ikinci yarıda mükemmel bir geri dönüşe imza atarak maçtan 16-14 galip ayrıldı ve seriyi 2-1 kazandı. Bu sonuçla birlikte Astralis, turnuvanın grup aşamasını namağlup tamamlayarak ESL Pro League Season 9 Finalleri’ne katılma şansı elde etti. BIG ise 3 karşılaşmada 1 galibiyet 2 mağlubiyetle grup aşamasını tamamladı ve bir sonraki grup aşamasına katılma şansı kazandı. Alman ekibi, bir sonraki turu da geçmesi takdirinde finallerde yer alacak.

BIG Clan’ın maçtan yenilgiyle ayrılmasına rağmen yerli yıldızımız XANTARES, takdire şayan bir performans sergiledi. 78 öldürme 66 ölümle oynayan temsilcimiz, 1.27 rating elde ederek dupreeh’ten sonra en yüksek ratinge ulaşan isim olmayı başardı. Ayrıca HLTV.org tarafından yapılan oylamada ise XANTARES, toplam oyların %80.5’ini alarak maçın oyuncusu seçildi. Türk asıllı Alman oyuncu gob b ise 42 öldürme 54 ölümlük performans sergiledi ve 0.87 rating elde etti. Maçtaki en yüksek rating ise daha öncesinde söylediğimiz gibi Astralis’in yıldız oyuncusu dupreeh‘e ait. 77’ye 60 oynayan oyuncu, maçı 1.32 ratingle tamamlayarak takımının galibiyete ulaşmasında çok büyük bir katkı sağladı.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor