Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Pro League’de Kuzey Amerika şampiyonu da belli oldu!

İşte ESL Pro League’de 11. sezonun Kuzey Amerika şampiyonu!

ESL Pro League'de Kuzey Amerika şampiyonu da belli oldu!

ESL Pro League, COVID-19 Korona virüs salgını nedeniyle turnuvayı online aşamaya taşımış ve Avrupa ile Kuzey Amerika bölgelerini ayırmıştı.

Dün oynanan karşılaşma ile ESL Pro League‘de Avrupa bölgesi şampiyonu, finalde woxic‘li mousesports‘u mağlup eden İsveç devi fnatic olmuştu. Muhteşem finalde 3-2 ile galip gelen Jesper “JW” Wecksell’li fnatic, 110 Bin Dolar ödül havuzunu da kesesine koymuştu.

Şampiyon fnatic! İsveçlilerden muhteşem geri dönüş!

ESL Pro League Season 11 North America şampiyonu şampiyonu ise dün gece belli oldu. Avrupa bölgesi finalinin ardından saat 23:00’te başlayan maçta Evil Geniuses ve Team Liquid karşı karşıya geldi.

Evil geniuses – Team Liquid

BO5 formatındaki finalde karşılaşan iki Kuzey Amerika devinden Team Liquid, üst turdan finale çıkması sebebiyle seriye 1-0’lık harita avantajı ile başladı. Serinin ilk haritası Dust2’de de 16-11 ile galip gelen Liquid, Vertigo haritasında ise fişi çekti. 16-9 ile Vertigo’da da Evil Geniuses’i haritadan silen Nick “nitr0” Canella kaptanlığındaki Team Liquid, 3-0 ile ESL Pro League Season 11 North America şampiyonu oldu.

Turnuvanın en değerli oyuncusu (MVP) ödülü ise, Team Liquid’in emektar yıldızı Jonathan “EliGE” Jablonowski’ye layık görüldü.

yazmayı sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive