Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Pro Lig S7 Finalleri: Yarı final maçları bu akşam oynanacak

Yarı final maçları bugün oynanacak.

ESL Pro Lig S7 Finalleri‘nde yarı final zamanı geldi. Natus Vincere, FaZe, Astralis ve Liquid takımlarının yer aldığı yarı final maçları bu akşam oynanacak ve kazanan takımlar yarın büyük finalde şampiyonluk için mücadele edecek.

Günün ilk maçı Natus Vincere ve Liquid takımları arasında oynanacak. bo3 formatında oynanacak maç saat 20:00‘da başlayacak. Maçı turnuva başından beri olduğu gibi Twitch üzerinden takip edebilirsiniz. HLTV.org’un yaptığı ankette taraftarlar “Maçı hangi takım kazanır?” sorusuna %76.2 Natus Vincere, %23.8 Liquid yanıtını verdiler. Öte yandan her iki takımda en dikkat çeken oyuncu s1mple oldu. Oynadığı son 65 profesyonel maçında 1.39 rating ile oynayan s1mple, adeta rakiplerine korku salıyor.

2. yarı final maçı ise bu akşam saat 23:55‘de Astralis ve FaZe takımları arasında oynanacak. Tartışmasız son dönemin en formda takımı olan Astralis, HLTV.org Takım Sıralaması’nda uzun bir süre zirveden düşmeyen FaZe ile karşılaşacak. Kuşkusuz uzun bir zaman sonra izleyeceğim en zevkli maçlardan biri olabilir. bo3 formatında oynanacak maç Twitch üzerinden canlı olarak yayımlanacak. Her iki takımda istatistikleri ile en dikkat çeken oyuncu device oluyor. Oynadığı son 83 maçta 1.25 rating’i yakalamayı başaran device, takımını sırtlayan isimler arasında. Öte yandan taraftarlar ilk defa bu kadar kararsız kaldı. Son dönemin iki formda takımı karşılaşacağı için anketlerde %50-50 eşitlik söz konusu.

ESL Pro Lig Sezon 7 Büyük Finali

Bugün oynanacak yarı final karşılaşmalarının ardından, kazanan takımlar yarın büyük finalde mücadele edecekler. Büyük final yarın saat 21:00‘da bo5 formatında oynanacak. Mücadelenin ardından kazanan takım 250 bin dolar ödülü kasasına koyacak. 2. olacak takım ise kasasına 110 bin dolar para koyacak.

Maç programı

  • Natus Vincere vs. Liquid – 20:00
  • Astralis vs. FaZe – 23:55

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive