Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü elemeler bu haftasonu!

Lige çıkmaya hak kazanan takımlar kimler olacak?

ESL Türkiye Şampiyonası'nda final tarihi belli oldu!

Türkiye’nin CS:GO takımları için hali hazırda bulunan en prestijli yerel ligi olan Intel ESL Türkiye Şampiyonası‘nın üçüncü elemeleri, 15 Şubat Cumartesi günü başlıyor!

1 Şubat ve 9 Şubat tarihinde oynanan ve sayısız Türk takımın mücadele ettiği elemelerden ilkinde yakından tanıdığımız Turkey5 ve ChemicalExplosion finale kalarak lige çıkmaya hak kazanan ilk ekipler olmuştu. İkinci elemede ise, ilk elemenin yarı finalistlerinden Boca Boston ve İstanbul Wild Cats, lige çıkan diğer ekipler oldu.

Turnuvanın eski sisteminde lige ve kapalı elemelere direkt davet alan takımlar da bulunuyor ve açık elemeleri kazanan ekipler kapalı elemeleri de geçmek zorunda kalıyordu. Bu yıl değişen sistem ile birlikte 4 ayrı elemenin sonucunda her elemeden 2 takım direkt olarak lige katılmaya hak kazanıyor. Bu kış sezonunda ligin şampiyonu, ESL Pro European Championship‘e katılmaya hak kazanacak. Uluslararası birçok takımın bulunacağı turnuvanın galibi ise, ESL One Cologne 2020‘nin kapalı elemelerine katılmaya hak kazanacak. Ayrıca yaz sezonunda da büyük bir sürpriz bizleri bekliyor. Kış sezonunun galibi ESL One Cologne yolunda büyük bir şans kazanıyorken, yaz sezonunun şampiyonu ise $100.000 ödül havuzuna sahip olan Dreamhack Open India‘ya katılma hakkı elde edecek.

Lige katılmak için takımların kıyasıya mücadele edeceği üçüncü eleme ise Cumartesi günü izleyici karşısına çıkıyor. Kadın CS:GO takımı Blaze Esports, Royal Youth ve birçok yetenekli ismin bulunduğu takımların dahil olacağı elemeler, ESL Türkiye ekranlarından canlı olarak sunuluyor olacak.

www.twitch.tv’de esl_csgo_tr’den canlı video izleyin

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive